Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Čína predviedla 3D tlač rodinných domov

Správy a novinky z oblasti stavebníctva a architektúry.

Moderátor: spravy-az

  

Čína predviedla 3D tlač rodinných domov

od spravy-az » Pia 12. Sep 2014 13:18:08

Čínska spoločnosť predvádza desať domov vytlačených na 3D tlačiarni.

Čínska spoločnosť WinSun Decoration Design Engineering postavila súbor desiatich jednopodlažných domov vytlačených na 3D tlačiarni za menej ako 24 hodín. Domy vytlačené v prefabrikovaných paneloch, ktoré sa spoločne pospájajú priamo na mieste stavby, vytvorila 3D tlačiareň spoločnosti WinSun, zhotovená na objednávku. Jej rozmery sú 10 m x 6,6 m a jej vývoj trval spoločnosti 12 rokov. Každý z domov je vytvorený zo zmesi so základom z cementu, ktorá obsahuje stavebný odpad a sklené vlákno, a jeho stavba stojí len $5 000.


Aj keď doteraz vytvorené domy sú pomerne jednoduché, výkonný riaditeľ spoločnosti WinSun, Ma Yihe, je, čo sa týka budúcnosti technológie, optimistický a dúfa, že jedného dňa sa ich 3D tlačiareň bude používať na stavanie mrakodrapov. Pri rozhovore pre International Business Times Ma uviedol: „Priemyselný odpad zo zbúraných budov poškodzuje naše životné prostredie, ale s 3D tlačením sme schopní recyklovať stavebný odpad a premeniť ho na nový stavebný materiál. Takto by sa vytvorilo oveľa bezpečnejšie prostredie pre robotníkov na stavbe a výrazne by sa zredukovali stavebné náklady.“

Každý dom je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrubným rozvodom, elektroinštalácii a izolácii, ktoré sú všetky doplnené po výstavbe.

Aj iné spoločnosti experimentujú s plánmi vytlačiť celé budovy na 3D tlačiarňach, predovšetkým Dus Architects a Ultimaker v Holandsku.


Zdroj: archdaily.com


Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
spravy-az
Administrátor
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia 02. Nov 2012 22:29:31


  

Späť na SPRÁVY - Aktuality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

 Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu