Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Štatistiský úrad: Stavebná produkcia v auguste klesla

Správy a novinky z oblasti stavebníctva a architektúry.

Moderátor: spravy-az

  

Štatistiský úrad: Stavebná produkcia v auguste klesla

od TASR » Uto 09. Okt 2012 20:53:53

ŠÚ SR: Stavebná produkcia v auguste medziročne klesla o 13,7 %


Bratislava 9. októbra (TASR) - Stavebná produkcia na Slovensku v auguste tohto roka medziročne klesla o 13,7 % na 465,40 milióna eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 0,5 % nižšia ako v predchádzajúcom mesiaci. Dnes o tom informoval Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Produkcia realizovaná stavebnými firmami v tuzemsku v medziročnom porovnaní klesla o 15,2 % na 444,70 milióna eur. Jej podiel na celkovej stavebnej produkcii tak poklesol o 1,7 percentuálneho bodu na 95,5 %. Produkcia realizovaná stavebnými firmami v zahraničí medziročne vzrástla o 38,3 %. Jej podiel na celkovej produkcii tvoril 4,5 %.

"Vývoj tuzemskej produkcie ovplyvnil výrazný pokles stavebných prác na novej výstavbe vrátane modernizácií a rekonštrukcií o 23,4 %," konštatoval ŠÚ SR. Z hľadiska výrobného zamerania klesol objem prác na inžinierskych stavbách o 27,2 % a na budovách o 9,9 %. V rámci tuzemska tvorili práce na budovách 73 %, inžinierske stavby sa podieľali 27 %.
V priemere za osem mesiacov, od januára do augusta, stavebná produkcia dosiahla hodnotu takmer 3 miliardy eur, medziročne sa tak znížila o 11,5 %. Produkcia realizovaná v tuzemsku klesla o 13,2 % na 2,84 miliardy eur.

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo d'alšiie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchadzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona"

Pozri ďalšie z oblasti: SPRÁVY - Aktuality

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
TASR
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Pon 30. Apr 2012 13:57:27


  

Späť na SPRÁVY - Aktuality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron