Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Vývoj cien nehnuteľností na SVK a v Európe - prehľad 2011

Správy a novinky z oblasti stavebníctva a architektúry.

Moderátor: spravy-az

  

Vývoj cien nehnuteľností na SVK a v Európe - prehľad 2011

od TASR » Pon 01. Okt 2012 20:54:40

REALITY: Ceny slovenských nehnuteľností na bývanie vlani klesli o 2 %


Bratislava 1. októbra (TASR) - Ceny nehnuteľností na bývanie na Slovensku vlani podľa Eurostatu medziročne poklesli o 2,0 %. Podľa spoločnosti Poštová banka však došlo vo viacerých krajinách Európskej únie (EÚ) k vyššiemu zníženiu cien.

"Omnoho výraznejší, až dvojciferný pokles, si vlani pripísali ceny bytov a domov v Rumunsku o 14,3 % a Írsku o 14,0 %," informovala spoločnosť.
Írsko sa v dôsledku krízy na realitnom trhu dostalo do problémov, ktoré krajina riešila aj prostredníctvom pôžičky z eurovalu. Na ostrove sú veľkým problémom takzvané domy duchov. "Z viac ako pol milióna obydlí, ktoré boli postavené v čase realitného boomu, aj dnes asi 300.000 zíva prázdnotou," skonštatovala banka. Podobné problémy pritom sprevádzajú aj Španielsko. Ceny nehnuteľností na bývanie tu vlani poklesli medziročne o 7,4 %.
Nie vo všetkých krajinách únie však minulý rok ceny nehnuteľností klesali. Realitné trhy Francúzska a Luxemburska zaznamenali v roku 2011 medziročný nárast cien o 6 % a 4,2 %. "Tieto krajiny však boli svedkami medziročného rastu cien nehnuteľností určených na bývanie aj v roku 2010 a v roku 2011 tak tento trend pokračoval," upozornila spoločnosť.

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo d'alšiie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchadzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona"

Pozri ďalšie z oblasti: SPRÁVY - Aktuality

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
TASR
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Pon 30. Apr 2012 13:57:27


  

Späť na SPRÁVY - Aktuality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron