Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od Opko » Uto 22. Máj 2018 6:49:23

dufi píše:jáj tak to máš pravdu, zamestnanci sa väčšinou o takéto veci nezaujímajú. no v Timbermaxe je 25 rokov len záruka, nikto nevraví, že potom ju budeš musieť celú vymeniť vieš ako. a napríklad oni majú špeciálne wpc, ktoré je určené pri bazén aby vydržalo aj to pravidelné oblievanie vodou. záleží teda od toho čo si človek predstavuje, ja by som napríklad nechcel na terasu klasickú mrazuvzdornú dlažbu, preto sme sa aj rozhodli inak no

...veď áno. Je to všetko o kvalite. My sme mali drevoplast na balkóne. Je pomerne v dobrom stave. No neviem od kedy tam je, nakoľko sme byt kúpili aj s drevoplastom. Väčšinou naň ani nepršalo, lebo sme balkón mali zasklený. Teraz nám zväčšujú balkón a tak ide drevoplast na záhradu, kde bude vystavený dažďu, tak uvidíme... :)
Obrázok užívateľa
Opko

od daffko » Uto 22. Máj 2018 12:55:47

@dufi pouziva sa to aj klasicky na terasu? tiez je to vhodne? nie len pri bazen?
Obrázok užívateľa
daffko

od dufi » Štv 24. Máj 2018 22:20:17

vidíš tak ho aspoň vyskúšate, uvidíte či to bol z tých kvalitnejších alebo nie :D a čo idete miesto toho dávať na balkón? zostane vám zasklený alebo už bude otvorený?
daffko jasné, že to môže ísť aj na terasu, nie je to určené iba pri bazén. čo ja viem tak to dosť ľudí využíva aj ako obklad na fasádu :)
dufi

od Opko » Pia 25. Máj 2018 7:56:51

dufi píše:vidíš tak ho aspoň vyskúšate, uvidíte či to bol z tých kvalitnejších alebo nie :D a čo idete miesto toho dávať na balkón? zostane vám zasklený alebo už bude otvorený?
daffko jasné, že to môže ísť aj na terasu, nie je to určené iba pri bazén. čo ja viem tak to dosť ľudí využíva aj ako obklad na fasádu :)

Veru vyskúšame, čo to vydrží :) Na balkón sme chceli dať kamienkový koberec, no susedia nás prehlasovali dlažbou. Tak uvidíme. Možno dáme neskôr na dlažbu drevoplast. Balkón plánujeme dať potom znovu zaskliť.
Obrázok užívateľa
Opko

od daffko » Pia 25. Máj 2018 14:00:15

@dufi vydrzi to teda aj nejake mrznutie, dazd a podobne veci? nerad by som do toho investoval a potom to musel po dvoch rokoch cele dopraskane menit vies :?
Obrázok užívateľa
daffko

od dufi » Pon 28. Máj 2018 13:41:47

každý podľa svojho no veď uvidíš sám časom, čas ukáže či to bola správna voľba, s radami susedov je to ťažko, niekedy je lepšie na nich ani nedať :lol:
nie vydržia tie dosky, aj krúpy, aj dážď, aj sneh aj všetky zmeny počasia, ktoré sa v našich zemepisných šírkach objavujú :P
dufi

od marcas » Uto 29. Máj 2018 9:35:43

citam tu o Timbermaxe, viete mi o tom dat nejake blizsie informacie? ci uz o cene, o zlozeni, co vlastne tie dosky obsahuju, ked maju taku zaruku a ked by mali vydrzat dlhodobo?
zaujimalo by ma, ze v com to je ine :o
Obrázok užívateľa
marcas

od dufi » Uto 29. Máj 2018 12:17:50

marcas píše:citam tu o Timbermaxe, viete mi o tom dat nejake blizsie informacie? ci uz o cene, o zlozeni, co vlastne tie dosky obsahuju, ked maju taku zaruku a ked by mali vydrzat dlhodobo?
zaujimalo by ma, ze v com to je ine :o

cena je podľa mňa prijateľná, najmä keď sa pozriem na to aj z pohľadu kvality, toto je vec, ktorá sa vyplatí, do ktorej sa oplatí investovať ;) tie dosky sú tak vyrábané, aby vydržali, majú aj povrchovú úpravu, aby sa nepoškodili, aby im počasie nevadilo a taktiež je veľkou výhodou to, že sú protišmykové, táto značka dosiek by som povedala, že je iná úplne vo všetkom oproti iným lacnejším variantam :Up:
dufi

od balmain » Str 30. Máj 2018 13:35:26

čiže chceš tým povedať, že nejaké lacnejšie dosky sú akože len dočasným riešením?
a keby sa nejako ošetrili tak by to nešlo, že by vydržali dlhšiu dobu, že by sa dáko nepoškodili?
premýšľam ako to vyriešiť terasu, ale hlavne aby ma to nestalo majlánd, aby som nepreplatil zbytočne niečo
balmain

od dufi » Štv 31. Máj 2018 9:11:50

balmain píše:čiže chceš tým povedať, že nejaké lacnejšie dosky sú akože len dočasným riešením?
a keby sa nejako ošetrili tak by to nešlo, že by vydržali dlhšiu dobu, že by sa dáko nepoškodili?
premýšľam ako to vyriešiť terasu, ale hlavne aby ma to nestalo majlánd, aby som nepreplatil zbytočne niečo

drevoplast si neviem predstaviť akoby si ho asi ošetroval, s tým som sa ešte nestretol, drevoplast by mal vydržať aj bez nejakého doplnkového ošetrovania užívateľa, keď nevydrží, tak niekde je problém a to najskôr v kvalite dosiek, tak bežne čo dostať v nejakých marketoch tie dosky wpc, ktoré stoja pár korún, tak od tých fakt nemôže očakávať, že neviem čo všetko vydržia a odolajú, to by si bol naivný :egmh:
dufi

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia