Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Vyber vane ?

Farby, materiály, usporiadanie a nábytok ..

Re: Vyber vane ?

od bovic » Pia 10. Sep 2021 9:00:16

Magdina tak to my máme už dávno za sebou takéto obdarovávanie. Preto som si aj myslel, že tá vaňa by mohla byť dobrý nápad. Prekvapenie to síce nebude, ale radosť spraví. S akrylátovou nemáme žiaden problém. Ale počul som už viacero názorov na smaltované vane a zakaždým si pochvalovali. Nestalo sa ani raz, keď som sa ocitol v takejto debate, že by niekto ľutoval, že ju kúpil. Tak by som sa tiež asi na to dal. Ale chcem si dopredu pozisťovať, ktorá značka sa tak najviac oplatí. Akože ani nie cenovo, ale kvalitatívne. Lebo sa stavím, že aj v tomto budú nejaké rozdiely medzi jednolivými značkami a firmami.
Obrázok užívateľa
bovic

od annica » Pia 17. Sep 2021 13:03:11

Môžem ti za seba povedať Bovic, že tiež máme doma smaltovanú vaňu. Dokonca už druhú. Keď sme bývali v byte, tam bola síce taká staršia, už mala pár rôčkov, ale stále slúžila perfektne. Takže keď sme sa sťahovali do domu, tak sme mali jasno v tom, akú vaňu budeme kupovať do nového. Teraz sú už také modernejšie ako kedysi a vieš si napríklad dať na ne aj nejaké úpravy, keby sa ti málilo toho, že samotný smalt je dobrá voľba, čo sa vane týka.
annica

od puala » Str 22. Sep 2021 7:52:11

bovic mas uz prosim ta nieco pozistovane? ak ano, mohol by si sa podelit o info, co si zistil? spominal si akrylatove aj smaltovane tak reku aky je v tom rozdiel vlastne. je mi jasne, ze co sa tyka materialu, tak to bude asi v prvom rade tom. ale nejake dalsie rozdiely tam asi budu. ked sa rozhoduje medzi tymito dvoma moznostami vlastne.
Obrázok užívateľa
puala

od niria » Štv 07. Okt 2021 8:48:10

magdina boli sme sa pozriet a aj sme vybrali a kupili. pozerala som si uz predtym, co maju v ponuke. ono pravdupovediac sa zase tie vane tolko neodlisuju od seba. tam su rozdiely minimalne. lenze kazda jedna vyzera pekne uz na tych obrazkoch, nazivo to bolo este lepsie obkukavat. ale vybrala som teda aj ked to chvilu trvalo. predajca mi spominal, ze sa tam daju dat este nejake povrchove upravy. on mi teda povedal, ake su to, ze jedna je protismykova a dalsia je taka, aby lepsie ta voda vlastne klzala dolu a neostavali kvapky na nej. dala som si tu druhu, to mi prislo take sikovne, ze netreba tak casto drhnut potom.
niria

od bovic » Str 13. Okt 2021 11:59:11

Puala to, ze je rozdiel v materiále je zjavné už podľa názvu. Myslíš asi skôr rozdiel čo sa týka nejakých vlastností. Tak ono smalt je jednoznačne pevnejší a odolnejší ako akrylát. Povedal by som, že čo sa týka životnosti, tak tým pádom aj trvácnejší, keďže ti tam nehrozia nejaké poškodenia. Čo sa týka čistenia, tak to je asi na rovnakej úrovni s tým rozdielom, že na smaltované vane si vieš dať nejaké povrchové úpravy. Napríklad teda aj takú, ktorá vlastne odpudzuje vodu a tým pádom lepšie skĺzne z povrchu a nevytvárajú sa ti také tie malé fľaky, keď voda uschne. Neviem, čo by som ti ďalej, nenapadne mi teraz toho viacej. Ale kľudne ak ti niečo napadne, čo by ťa zaujímalo, tak som k dispozícii.
Obrázok užívateľa
bovic

od magdina » Štv 14. Okt 2021 8:43:09

niria ste ako fajn pokrocili so vsetkym za ten cas, co sme sa naposledy bavili. istotne je to fajne, vsak to asi kazda vieme, ze docistit kupelnu je niekedy nadludsky vykon, tak aspon takto si to ulahcit, ked sa da, tak preco nie. aj tu sa ta opytam, ze ktoru ste vybrali. nejaku vacsiu mensiu vanu alebo podla coho ste sa rozhodovali?
magdina

od annica » Štv 14. Okt 2021 12:34:02

Puala mi napadlo, že keď sme my kupovali novú vaňu, tak v ponuke boli aj povrchové úpravy, čo ti aj bovic spomínal. Ti to skúsim trochu skompletizovať. Sú dve teda, jedna tá, o ktorej hovoril, že vlastne odpudzuje vodu a nedrží sa na povrchu. Tá druhá je protišmyková. Myslím, že tú netreba bližšie opisovať.
annica

od puala » Pia 15. Okt 2021 8:33:25

annica bovic este by som sa teda chcela opytat na to, ci je mozne dat si aj obe naraz, alebo si treba vybrat iba jednu, keby som sa rozhodla dat si povrchovu upravu. reku ci sa to nejak nebije potom. bovic ale je mozne, ze aj v tom samotnom smalte je rozdiel medzi vanami od jednotlivych vyrobcov, ci to nie?
Obrázok užívateľa
puala

Predchádzajúci

Späť na u.) Interiér, dizajn, zariadenie stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu