Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od zahmi » Str 08. Sep 2021 17:03:49

Minusik vyrobcovia uz rataju aj s nizkymi vykonmi v domoch, teda s nizkymi tepelnymi stratami a tym padom robia aj take, co maju mensie vykony aby to bolo v pohode aj pre mensie domy, lebo dnes je ozaj taky trend, ze vela ludi stavia mensie domy, uz to nie je ako kedysi ked sa stavali dvojgeneracne.
Obrázok užívateľa
zahmi

od marcelitoss » Štv 09. Sep 2021 8:17:31

no a dnes taketo domy ako si popisal zostavaju prazdne, lebo tam nema kto byvat, to vykurovat nie je jednoduche, to proste s tym su starosti, tiez ked dvaja ludia tam maju zit to je uplne zbytocne, uz to nie je tak, ze dve rodiny pokope alebo aj tri generacie, dnes je to uplne o inom, cize aj menej staci, u nas podobne, my sme potrebovali maly vykon na tu plochu vykurovaciu ktoru mame a teda nastastie s tym problem nebol a dnes normalne kurime krbom a teda tesim sa, ze sme do toho isli, lebo je to ovela take prijemnejsie teplo
Čím viac prekážok, tým väčšia radosť v cieli.
marcelitoss

od hajnik » Uto 14. Sep 2021 8:46:09

a hlavne je to teplo rýchlo, my veľakrát keď sme uzimení z lyžovačky prišli, tak nám to tak dobre padlo, že proste hneď som zakúril a hneď bolo teplo, to je nadovšetko!
Obrázok užívateľa
hajnik

od hribikmajo » Pon 20. Sep 2021 9:13:10

Hajnik len veľa ľudí má ešte také zastarané názory, pod krbom si predstavujú pomaly otvorený oheň alebo niečo také a dnes je to už úplne inde, ohýbané sklá na vložkách, kvalitné, efektívne systémy spaľovania dreva, no dnes je to už úplne iné kafé, ale nie každý si to vie predstaviť, najmä nie ľudia, ktorí s krbom neprišli do kontaktu, že to nemali doma.
Aj to dobre vyzerá v interiéri, aj atmosféra je perfektná.
Obrázok užívateľa
hribikmajo

od sofer » Uto 21. Sep 2021 10:33:11

a mate niekto krb tak, ze ho ozaj vyuzivate len sporadicky? lebo sused ten mi furt tvrdi, ze aj by do toho isiel, ale ze uz vidi, ze bude kurit v nom len raz za cas a nechce si dat vysvetlit, ze proste to ma vela vyhod :mrgreen:
sofer

od rastik_s » Str 22. Sep 2021 9:58:32

keby som mal vyuzivat sporadicky, tak ani by som nad niecim takym nerozmyslal, ze by som to daval. Ked chces mat dobry krb tak to nestoji par stoviek, ale je to drahsia zalezitost a teda ked uz do niecoho tak investujem, tak nech to stoji za to. Nech je to dobra kupa a nech to mam vsetko aj dobre urobene ako to ma byt. A teraz davali v telke, ze aj plyn aj elektrina pojde hore, takze myslim, ze kurenie drevom bude zase o nieco zaujimavejsie ;)
rastik_s

od marcelha » Štv 23. Sep 2021 7:36:02

rastik toto ale je normalna vec, s tym treba proste ratat, ze ceny pojdu hore a teda mali by vsetci na to mysliet uz pri zriadovani kurenia ;)
marcelha

od storro » Uto 28. Sep 2021 9:10:54

no esteze drevo sa ako tak drzi, ked niektorych co aspon pocuvam okolo mna tak odradza to chystanie dreva na zimu, ale teda podla mna na tom nic nie je, ved stale je nejaka robota okolo domu a to je bezna sucast, my mame krb od deltaka uz asi dva roky a teda nebol som zvyknuty chystat drevo, objednavat a tak, ale vobec mi to nerobi problem, teraz tiez si uz pomaly chystam a uz aj kurime a ja by som to nemenil, inak ani nekurime, akurat plynom co jedine ked nie sme doma, ze aby sa v zime nejaka teplota udrziavala inak nie
storro

od tamica » Str 29. Sep 2021 9:41:45

Storro keď som toto videla, že proste plyn a elektrika pôjde hore, tak som len hlavou krútila. To už nie je normálne, ale teda ja som rada, že vlastne nás sa to vďaka tomuto čo si aj ty písal nejako nedotkne, len škoda, že viacero ľudí nemyslí aj na takéto prípady, že čosi takéto sa môže stať.
Obrázok užívateľa
tamica

od benrix » Štv 30. Sep 2021 9:13:37

tamica kazdeho je to vec, proste ako si kto zariadi tak ma, mne uz starky hovoril, ze proste treba mysliet aj na nejaky zalozny zdroj vykurovania, lebo oni kedysi mavali problem s vypadkami kazdu chvilu a nevies ci nahodou to nebude aj tu tak ;-)
Obrázok užívateľa
benrix

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu