Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

tepelne cerpadlo - vzduchove

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: tepelne cerpadlo - vzduchove

od jaro35 » Uto 07. Dec 2021 21:37:58

Rikko ked si zratas tak ti to vyjde cca rovnako..A teda pri plyne by som povedal, ze je trochu aj taka neistota..Aj v tych cenach a tiez aj v tom, ze aby sme k nemu vobec mali pristup este dalsie roky..Predsa len stat sa moze cokolvek a treba ratat so vsetkym..Takze sa oplati na to pozerat z roznych uhlov a si to zvazit..
„Čím viac sa človek usiluje o istoty a bezpečie, tým viac sa vzdáva kontroly nad svojim životom.“
Obrázok užívateľa
jaro35

od hobkoo » Str 08. Dec 2021 17:08:20

Jaro,ale tepelné čerpadlo je lepší nápad aj z pohľadu ekológie,nie?
hobkoo

od Robnino » Pia 10. Dec 2021 9:13:53

tak minimálne asi tie dva roky, čo býva na všetko nie? aj nejaký servis je potrebný pri čerpadlách robiť? nejakú pravidelnú revíziu alebo čosi?
kto chce prežiť dobrú budúcnosť, nesmie premárniť nič zo súčasnosti
Obrázok užívateľa
Robnino

od jaro35 » Pon 20. Dec 2021 16:37:45

Aj z toho veru, nezatazuje to tak zivotne prostredie ako ine sposoby..To je fakt..Robnino to zalezi asi od firmy ako to maju, od znacky, niektore maju zaruku podmienenu pravidelnymi prehliadkami..Ale zakonom su pravidelne prehliadky nariadene len tc s vykonom viac ako 70kW, cize to ide mimo rodinnych domov. Ale jak pisem kazda firma to moze mat inak, my mame od Fenomisu a teda oni si nepodnecuju zaruku nejakymi prehliadkami, co je fajn.
„Čím viac sa človek usiluje o istoty a bezpečie, tým viac sa vzdáva kontroly nad svojim životom.“
Obrázok užívateľa
jaro35

od hobkoo » Uto 04. Jan 2022 11:23:15

Jaro to potom je fajn si myslím a najmä teda má to budúcnosť.Lebo čoraz viac ľudí myslí práve na túto stránku.Aby sme si ešte viacej neznečisťovali ovzdušie.Na to sa dotácia tiež dá vybaviť nie?
hobkoo

od ryor » Str 05. Jan 2022 11:35:45

ked je to takto ako pises, ze je to fajn skrz zivotne prostredie, tak ano, tak potom myslim, ze dotacia by nemala byt problem, ale neviem neni okolo toho nejako vela papierovania, nie je to na dlhe lakte? mna by tiez zaujimalo to, ze ako je to s hlucnostou, ze kde byva to cerpadlo vlastne umiestnene, necitala som vsetko, co tu zaznelo tak neviem ci to tu niekto spominal, najlepsie by bolo z praxe, zo skusenosti keby ste niekto napisali :)
Obrázok užívateľa
ryor

od jaro35 » Štv 13. Jan 2022 12:49:49

Da, da samozrejme..Len neviem ako to kde je..Mne to firma vybavovala, cize ked mi aj cenovu ponuku robili, tak mi uz aj dotaciu odratali..Takze u mna to bolo tak..Nemusel som si to sam nejako riesit..Dodatocne alebo cosi..
Obrázok užívateľa
jaro35

od palis » Uto 18. Jan 2022 9:06:36

To všetko záleží od firmy, ktorá to robí, ako to majú vo zvyku a všetko.
Na to je nutné sa vopred informovať. Keď chceš vedieť akoby to vychádzalo, ale teda keď sa dá niečo také ako dotácia využiť tak prečo to neurobiť. Tepelné čerpadlo má ale podľa mňa veľa výhod.
Staviam si svoj sen
Obrázok užívateľa
palis

Predchádzajúci

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu