Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od jume » Pon 06. Dec 2021 8:31:45

nuliaro pochodene mam a aj objednane. cez tu dotaciu sa mi to nakoniec nepodarilo. podmienky na jej ziskanie su v pohode, nic nesplnitelne, ale aj tak by som nebol vhodny adept na to, aby som vsetky splnal. no trochu komplikovane v mojom pripade. ale akoze odporucam kazdemu, aby prehodnotil tieto dotacie, co sa poskytuju. fakt to nie je malo penazi, ktore moze clovek usetrit. a to nie len ze pri kupe kotla, ale napriklad sa to vztahuje aj na montaz, servis a tak dalej.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od marosiakk » Uto 07. Dec 2021 8:29:53

makron tak to by si sa mal ale ty v prvom rade rozhodnut, ze ci drevo alebo pelety. alebo napriklad nad kombinovanym si neuvazoval? akoze tazko radit nieco, ked v tom sam nemas zatial nejak jasno. na jednej strane, s drevom mas skusenosti, akurat ze tieto nove kotle su take, ze nemusis to drevo na az tak male polienka sekat, ze kludne tam aj polku z metrovice zmestis. pri peletach mas zase vyhodu, ze nasypes pelety len do nadrze a kotol si uz sam davkuje a posuva pelety podla nastavenia. tak uvaz, co by bolo lepsie.
marosiakk

od makron » Pia 10. Dec 2021 9:29:32

marosiakk ten kombinovany je kombinacia akeho paliva? ci to si mozem vybrat, ako by mi to pasovalo? pravdupovediac som nad niecim takymto neuvazoval, ale nebranim sa veru ani tomu. hej no, toto som si presne aj ja hovoril, ze drevo je proste drevo a to vychadza asi aj najlacnejsie a uz aj viem za tie roky, ze kde sa mi ho da zohnat za aku cenu. pri tych peletach by to bolo zase bez starosti. ale ten kombinovany ma zaujal, ked ti mam povedat. mas s takym niecim skusenost? ze by si mi to vedel blizsie nejak rozobrat?
Obrázok užívateľa
makron

od smidrs » Pia 10. Dec 2021 11:34:03

Jume no to si mi ako parádne sem popísal tie informácie. Rovno si to idem aj pozrieť, nech sa v tom nejak zorientujem teda.
Obrázok užívateľa
smidrs

od jarinovky » Pon 13. Dec 2021 9:37:05

jume tak to si dobre pochodil, ked si to takto rovno aj povybavoval. vsimol som si, ze si spominal aj presne model, co si kupoval. to je taka ta zlata stredna cesta by som povedal. a teda dobre to ide, hej? na to spojazdnenie si si niekoho volal, ci si to sam nejak dal dokopy?
jarinovky

od stancuch » Pia 17. Dec 2021 21:07:44

puala ale tak to je najmenej, vsak mna to nic nestoji, ked ti takto odpisem a zaroven aj poradim. tak to si ma potesila, akoze hlavne v tom, ze uz mas tento proces za sebou a nemusis to dalej riesit a zistovat a vybavovat a tak dalej. tak sa pochval, ze co si nakoniec kupila teda. ci si aj dala na nejake moje odporucanie, alebo ti poradil s vyberom a rozhodovanim skor ten predajca. ale vies co, to je vlastne jedno, dolezite je, ze uz mas kotol doma a mozes veselo vykurovat.
Obrázok užívateľa
stancuch

od puala » Str 19. Jan 2022 12:50:22

stancuch ked ti mam pravdu povedat, tak tiez som rada, ze uz je to na poriadku vsetko povybavovane. a dost si k tomu prispel. ty si mi vlastne dal to odporucanie na Atmos a toho som sa drzala a podla toho sa aj rozhodovala u predajcu. co sa tyka paliva, alebo ako to nazvat, tak tam som ostala pri tom dreve a kupil sa splynovaci kotol na drevo. ako ak treba pozriem aj presne oznacenie, taketo veci si nezvyknem nejak pamatat. toto bola asi taka najvacsia vec, co som musela sama vyriesit a som rada, ze si mi s tym aspon takto na dialku pomohol.
Obrázok užívateľa
puala

od nuliaro » Pon 24. Jan 2022 13:09:39

jume a tak nic sa nedeje, vsak aj bez nej sa to oplati, no nie? v porovnani so starym kotlom vie clovek na tom tak ci tak usetrit, ked sa na to pozries z dlhodobeho hladiska. uz su tie kotle kvalitnejsie aj co sa materialov tyka, nie su tam take tepelne uniky, takze s rovnakym mnozstvom paliva vies vykurovat dlhsie alebo viacej ako by to bolo so starym kotlom. a co presne si objednal? to uz aj minimalne mesiac kuris novym, nie?
nuliaro

od jume » Pon 31. Jan 2022 8:26:43

smidrs tak reku, ked uz to mam spominat, tak to rozpisem poriadne, aby to bolo jasne hned na prvy raz. potom podaj nejaku spravu teda, ze ako si sa zorientoval a tak dalej. ale tak to zase nie je nic narocne. tabulky su spravene prehladne a vies si ku vsetkemu dohladat aj dalsie popisy, takze aj sam si vies vytvorit nazor a nieco vybrat aspon predbezne teda.
jarinovky hej hej, tak ja som nepotreboval kupovat zase nejaky ten top, mal som podmienky a nejake parametre, ktore som chcel, aby kotol splnal a myslim si, ze tento je presne podla tych predstav. co sa montaze tyka, tak to som mal dohodnute, ze pride montaznik u nich priamo skoleny, aby som to mal uz od zaciatku poriadne spravene. si myslim, ze to je najlepsie, ako sa to da na zaciatku vymysliet, sam by som sa do toho isto nepustal.
nuliaro ale ved jasne, to nehovorim, ze sa to nevyplati. ale zase nejdem hovorit, ze aj ta dotacia by nepotesila, co si budeme hovorit, kazda financna pomoc vitana. ale tak ja som rad, ze je to uz na poriadku. a ono sa tak ci tak tie peniaze vlozene do noveho kotla postupne po troche vratia na spat, ked si to clovek prerata v porovnani so starym kurenim. vies, co spominal som to tu par komentov dozadu, akoze nechcem sa zbytocne opakovat, tam som vsetko rozpisal.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od jarinovky » Štv 03. Feb 2022 12:50:39

jume a ved to je dobre, lebo tam nie je, ze pichnes kabel od kotla do zasuvky a fici to. tam je to o nieco narocnejsie nez pri inych spotrebicoch, v uvodzovkach teda. mas k tomu aj akumulacnu a laddomat a podobne zalezitosti, nie? tak to treba potom aj medzi sebou zosuladit a odskusat, aby to vsetko frcalo ako ma. tipujem, ze tento pan ti bude teda aj na kontroly chodievat. nie som si teraz isty, ci sa to robi kazdy rok alebo dva.
jarinovky

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí