Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od zahradkarvojto » Pon 23. Sep 2019 9:32:52

toto sú veci, z ktorých by som si ťažkú hlavu teda ozaj nerobil, časté prikladanie nie je vôbec na mieste, nie je to nejako podstatné, nemusíš pri kotloch stáť alebo čo, všetko to je dnes už prepracované do posledného detailu, tiež som to nevedel, nechápal, ale už som si to vyskúšal na vlastnej koži a teda musím povedať, že dnes sa podľa mňa do takéhoto kúrenia ísť oplatí a to aj po finančnej stránke a tiež aj keď sa prizeráme na tú ekologickú ;-)
Záhrada je odrazom majiteľa domu.
Obrázok užívateľa
zahradkarvojto

od marcos » Uto 24. Sep 2019 13:49:00

vaqil jo, dobre je, ze su aj rozne vystavy, co su na tieto veci ako kurenie zamerane, predsa jeden clovek podla mna nema sancu vediet vsetko, co sa tyka stavby domu a nasledne vsetkeho ostatneho okolo toho, preto je dobre sa otvorene o tom s niekym porozpravat a dat si poradit od niekoho kto ma roky skusenosti, kto vie ako kotle realne funguju aj spaluju ;)
marcos

od gorhor » Str 25. Sep 2019 9:08:29

len horsie je, ked niekto si povie, ze nieco take je praveze strateny cas, ze netreba taku akciu navstivit ;) ale tak kazdy podla seba a svojho presvedcenia ;)
gorhor

od bakso » Pia 27. Sep 2019 8:57:57

Hrano nie do kotla naložíš oveľa viacej dreva. Takže oveľa dlhšie aj vydrží horieť, to sú dve veci, ktoré fakt porovnávať nemôžeš je to fest odlišné, ale podľa mňa ten rozdiel si uvedomí až človek, ktorý príde do styku aj s krbom a aj so splyňovacím kotlom.
Podľa mňa má kotol aj vyššiu účinnosť, že je to efektívnejšie kúrenie. Kotol máš ako primárny zdroj tepla, lenže krb v dnešnej dobe ako primárny zdroj len veľmi ťažko ;)
Obrázok užívateľa
bakso

od mikko » Pon 30. Sep 2019 10:34:40

Na stále vykurovanie je kotol podľa mňa top riešenie a ešte keď sa dá nejako ľahko k drevu dostať tak duplom :)
mikko

od hrano » Str 02. Okt 2019 10:22:48

ďakujem vám teda že ste ma takto hneď vyviedli z miery, asi som niektoré veci zbytočne mal zidealizované a nemal som v tom ozaj prehľad, tak teraz už aspoň budem vedieť čo a jako ;)
len kotol je zrejme drahšia záležitosť, čo?
hrano

od jarinovky » Pia 04. Okt 2019 9:38:24

Drahsie ako krb? Neviem nemyslim si, krb uz tiez vie stat pekne peniaze, ale podla mna je lepsie zainvestovat do kotla, ktory ti vydrzi velmi dlho a bude to bez problemov ;)
Vacsia ucinnost je pri kotloch na drevo jak pri krbe ;)
jarinovky

od spolko » Pon 07. Okt 2019 9:01:21

ceny sú rôzne to záleží aj od kotla, od značky, tiež detto to isté platí pri krbe, tam ide ešte aj o tú prácu obostavbu, tam sa tá cena tiež vie pekne navýšiť, ale tak sú to dve veci, ktoré sa porovnávať neoplatí, lebo krb je doplnkové riešenie, zatiaľčo kotol na drevo to je super ako hlavné kúrenie, pretože fakt super vie vykúriť celý dom a sú už tak automatické tie kotle, že je to bez starostí a tá účinnosť to súhlasím, to má veľa do seba, stačí mať kotolňu a vybavené ;)
spolko

od jarinovky » Pon 07. Okt 2019 14:04:41

Jo jo presne toto je to, co som aj ja myslel, ze ta cena sa vie vysplhat, takze kotol je podla mna lepsia varianta, lepsia volba ;)
jarinovky

od spolko » Uto 08. Okt 2019 12:50:38

áno, pri kotloch kupuješ celé zapojenie a vlastne to zabezpečuje kvalitu a dlhú životnosť, tiež je fajn to, že kotol máš schovaný v kotolni, v pivnici, no proste niekde, že nemusí byť na očiach a najmä dokáže priniesť plavkovú teplotu do domu :wrahhh:
spolko

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť