Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od mikko » Uto 23. Júl 2019 10:44:38

Áno - v podstate tá kontrola prebieha tak, že skontrolujú technici stav kotla, posúdia, či je OK. Posúdia následne stav komína, dymovodu, zapojenie kotla a celého vykurovacieho systému.
Preto je potrebné aby bolo všetko vyčistené pred kontrolou. Technik musí prísť ku kotlu, ktorý je studený. Že neni momentálne v prevádzke. Musí zakúriť a prekontrolovať funkčnosť, preto je podstatné to aby mal človek doma dostatočné množstvo paliva, ktoré je potrebné.;)
mikko

od vjt000 » Str 24. Júl 2019 12:06:23

Tak dakujem ti, ze si mi to takto priblizil, kazdy servisak, ktory robi montaz, tak robi aj takuto prehliadku hej?
Obrázok užívateľa
vjt000

od spolko » Štv 25. Júl 2019 9:01:44

vjt malo by to tak byť, predsa len keď už má skúsenosť s montážou a vie pri tom, čo a jak, tak potom aj pri servise, pri prehliadke by mal vedieť ;-)
spolko

od Chrbak » Pia 26. Júl 2019 8:43:14

jasne, nad tym ani neuvazuj, to je uplne normalna a bezna vec, ze vedia aj servis, aj montaz urobit, vyrobcovia niektori maju aj zverenenych svojich akoby servisakov, technikov, na ktorych sa ty vies obratit v pripade potreby, ze by si nieco potreboval ;)
Chrbak

od laluho » Uto 30. Júl 2019 9:05:43

nad tým ani mne nenapadlo uvažovať, že by som do montáže išiel sám, šak to je podľa mňa hazard, keď si vezmeš aké rôzne problémy pri nesprávnej manipulácii a montáži môžu nastať, podľa mňa sa to vôbec neoplatí riskovať, radšej to nechať na technikov, ktorí majú za sebou montáže xy kotlov a ide im to už od ruky a tiež to bude aj rýchlejšie jak keby si to niekto sám robil, ja som si na webe atmosu našiel technikov, kde sú akí, koho mám najbližšie aby som vedel na koho sa obrátiť a aspoň môžem pokojne spávať, že nemusím stresovať sa, že niečo neni dobré zapojené :roll:
Obrázok užívateľa
laluho

od vjt000 » Str 31. Júl 2019 9:35:10

Nad tym akoze nerozmyslam, len premyslam nad tym jak je to s tym servisom, ceny to asi sa budem musiet priamo u firmy, u toho technika informovat ako co vychadza, co? Alebo aj to by som si mohol niekde najst? Budem musiet asi este raz za to zasadnut :wrahhh:
Obrázok užívateľa
vjt000

od Mirino 131313 » Štv 01. Aug 2019 22:07:31

Čo sa týka komfortu pri prechode na tuhé palivo jednoznačne pec na pelety. Dnes máme desiatky peci s teplovodným výmenníkom, ktoré plnohodnotne nahradia plynový kotol a naviac sú pohľadové s pohľadom na oheň do ohniska. Pec je veľmi pekná, v roznom dizajne, v keramike, v rôznych výkonoch, účinnosť viac ako 90%, všetko podľa potreby. Skrátka, pec na pelety sa dá vybrať na mieru podľa Vašich konkrétnych potrieb, vyžaduje iba malý komín o80mm a prívod studenej vody a odpadu a pripojenie na existujúci teplovodný okruh. Samozrejme prče vyrábajú i TÚV. Celý sortiment peletových pecí nájdete na stránke www.krby-tuma.sk v rubrike “pece na pelety”, kde Vás predajca oboznámi s ponukou, poradí prípadne ponúkne najbližšieho realizátora. Palivo pelety sú dodávané v igelitových vreckách o veľkosti 15kg, sú stohovateľné, stačí si nájsť suchú miestnosť vo Vašom dome. Peletová pec je plnoautomatická s týždenným programovaním, stačí 1-2 krát do týždňa vysypať popol a vyčistiť ohnisko.
Mirino 131313

od laluho » Pia 02. Aug 2019 10:20:04

ceny si na webe nenašiel? mne sa vidí, že by sa to malo dať nájsť :)
Obrázok užívateľa
laluho

od happyday » Pon 05. Aug 2019 13:25:07

Mirino nehovorim, ze to by bola zla volba, ale teda za seba mozem povedat, ze nam napriklad vyhovuje kurenie drevom, mat kvalitny splynovaci kotol na drevo je fajn, je to aj komfortne, aj ucinne riesenie, takze ja nemam preco pozerat sa po niecom takomto ako si napisal. Ale tak prirodzene je to na kazdom cloveku, co si zvazi, co mu pride vyhodnejsie ;-)
Obrázok užívateľa
happyday

od miloh » Uto 06. Aug 2019 15:02:37

keď niekomu sa to nemusí oplatiť, všetko je aj o tom, či ma človek možnosť si to palivo zabezpečiť za normálnu cenu ;-)
miloh

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť