Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od gorhor » Pon 25. Feb 2019 8:19:40

mikko ak si zrucny tak mozno aj ano, ale myslim, ze by sa velmi rychlo mohlo stat, ze by si narazil na nieco, o com nebudes mat paru a potom co spravis, chapes, preto asi je lepsie najst si na to niekoho a budes mat pokoj, ze sa nebudes musiet ani stresovat ci je to dobre zapojene 8-)
gorhor

od mikko » Str 27. Feb 2019 8:48:11

Lebo už som nejaké tie zapojenia pozeral, že vlastne čo musí byť ku kotlu, čo treba zaobstarať všetko, len neviem predsa na obrázku, v schéme to vyzerá relatívne ľahko, ale ako to bude ozaj v realite to je otázne.
Plus asi budú potrebné aj nejaké nastavenia kotla a to si asi sám neurobím :| Ovládanie kotla nie je nejako náročné??
mikko

od mikko » Str 06. Mar 2019 11:16:40

Napíšete mi niekto o nastavovaní a ovládaní kotla??
mikko

od jarinovky » Pon 25. Mar 2019 10:16:04

Co by si potreboval alebo chcel vediet? Nastavenie ti urobi ten kto ti bude kotol montovat na zaciatku, ten ti to vsetko nachysta a co sa tyka ovladania, tam mas na kotli panel, ktory nie je z mojho pohladu nejaky zlozity a vies si najst vsetko k tomu, ze co co znamena, co sa s cim robi a podobne zalezitosti :)
jarinovky

od gorhor » Uto 26. Mar 2019 12:20:46

ty si vies najst na stranke vyrobcu kotlov, aj ked neviem ci vsetci vyrobcovia to maju, ale mal by si si vediet najst navod na obsluhu a tam by si mal najst aj to, co co znamena, ako sa ovlada napriklad ventilator kotla, ako sa rucne zdroje prepinaju, ako si vies pozriet a nastavit rozne rezimy pri tych kotloch ;)
gorhor

od mikko » Str 27. Mar 2019 8:34:58

Tie režimy o ktorých mi píšeš to máš čo nimi na mysli? Akože aké režimy? Veď sú len dva, keď je kotol v prevádzke a keď nie, či ako to je?
mikko

od gorhor » Pia 29. Mar 2019 11:28:31

nie nie ty si vies napriklad nastavit rezim ako prazdniny, ked niekam pojdes napriklad na dovolenku, niekam na dlhsie, taktiez rezim navsteva, absencia a podobne :)
vsetky tieto nastavenia, rezimy si najdes v navode na obsluhu ku kotlu ;)
gorhor

od mikko » Ned 07. Apr 2019 18:45:54

Takže ten kotol sa potom tým bude riadiť. To som nevedel, že aj takto sa to dá nastaviť. Predsa len z tohto čo mi píšeš mám pocit, že dnes sú tie kotle už úplne niekde inde ako to bolo kedysi, že už myslia ozaj na všetko aj samotní výrobcovia :D
mikko

od zahradkarvojto » Uto 09. Apr 2019 7:25:14

jasné, všetko sa dá, kotle už majú moderné a zároveň jednoduché ovládanie, takže myslím, že nik s týmto nemôže mať problém, ja tiež akože nie som nejako zdatný, čo sa týka technických vecí ako mobilov a podobne, ale toto je úplne čosi iné do čoho sa človek veľmi rýchlo dostane ;-)
je to len o tom chcieť niektoré veci pochopiť a naučiť sa ;-)
Záhrada je odrazom majiteľa domu.
Obrázok užívateľa
zahradkarvojto

od dufi » Uto 23. Apr 2019 9:23:39

jedna vec je o tom hovoriť a iné je to, keď už máš kotol doma a vidíš aj to ovládanie, potom to ide lepšie, rýchlejšie, je to jednoduchšie, lebo si to potom vieš akože lepšie predstaviť, že čo a jak, lebo v podstate všetko, čo ti píšem a myslím, že aj iní, tak je to predovšetkým z vlastnej skúseností ;)
dufi

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia