Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od steuko » Pia 18. Máj 2018 13:41:12

S cim by teda ale chcel kamarat konkretne poradit? Ako by mal kurit? Ci konrektne spolocnosti, ktore by s nim riesili tie moznosti? Ze dajme tomu rozhodne sa splynovaci kotol hej a chce s tym pomoct alebo s rozhodovanim ako ma vlastne kurit?
steuko

od dufi » Pon 21. Máj 2018 19:19:55

nie, on je ešte úplne na začiatku, teda rieši otázku toho ako kúriť. čo by bolo pre neho najvýhodnejšie :)
dufi

od liaro » Uto 22. Máj 2018 11:20:54

čo vravíte napríklad na splyňvacie kotle? máte s nimi skúsenosti? v čom sú výhody? sused, ktorý teraz stavia dom vedľa nás mi to spomínal a aj napriek tomu, že mi sme sa už rozhodli pre ine kúrenie tak by ma zaujímalo ako to vlastne funguje
Obrázok užívateľa
liaro

od dufi » Str 23. Máj 2018 10:03:34

ak by som sa mohol pridať k tejto otázke tak by som bol rád. kamarát teda zvažuje už aj takéto možnosti ako sú tieto splyňovacie kotle, aj tie na pelety, možno aj krb ale vôbec nevie čo by bolo preňho najvhodnejšie. nedá sa to aj nejako vyrátať? čo by mu najlepšie a najlacnejšie vykúrilo celý dom?
dufi

od dufi » Štv 24. Máj 2018 22:26:56

ešte som sa zabudol spýtať, dúfam, že to nebude nikomu vadiť :lol: nedá sa nejako vyrátať napríklad ak by chcel kúriť drevom v krbe, koľko dreva by spotreboval dajme tomu za nejaké štyri mesiace v zime keď je potrebné kúriť prakticky celý deň?
dufi

od steuko » Pia 25. Máj 2018 15:37:40

Ako to presne funguje to si skus najst video na youtube, z toho to podla mna lepsie pochopis ako by som ti tu to ja popisoval :) Kamarat by teda ale mal najskor vediet alebo mat od niekoho vyratane ake bude mat jeho dom tepelne straty a potom si moze ratat co by prenho bolo najvyhodnejsie ako by najviac usetril a napriklad ak by si vybral nejaky kotol ci uz na pelety alebo splynovaci tak aj tie sa vyberaju potom podla toho co sa vyrata lebo tiez potrebujes vediet aky vykon by mal mat
steuko

od dufi » Pon 28. Máj 2018 13:46:00

steuko píše:Ako to presne funguje to si skus najst video na youtube, z toho to podla mna lepsie pochopis ako by som ti tu to ja popisoval :) Kamarat by teda ale mal najskor vediet alebo mat od niekoho vyratane ake bude mat jeho dom tepelne straty a potom si moze ratat co by prenho bolo najvyhodnejsie ako by najviac usetril a napriklad ak by si vybral nejaky kotol ci uz na pelety alebo splynovaci tak aj tie sa vyberaju potom podla toho co sa vyrata lebo tiez potrebujes vediet aky vykon by mal mat

to mi píšeš, o tom ako vyberať, že podľa výkonu to chápem, ale ako vybrať správny typ kúrenia to mne uniká :shock:
dufi

od marcas » Uto 29. Máj 2018 9:31:40

spravny typ kurenia si musis podla tvojich poziadaviek, podla komforu vykurovania, efektivity a podobnych veci, ale osobne si myslim, ze splynovacie kotle, su fajn riesenim, pretoze vykuria vsetko, co treba, s fajn spotrebou a hlavne bez nejakych vacsich sarosti :-)
Obrázok užívateľa
marcas

od dufi » Štv 31. Máj 2018 9:18:36

čiže je to individuálna záležitosť toto rozhodovanie a vieš mi z tvojho pohľadu nejako zhrnúť výhody alebo nevýhody rôznych spôsobov kúrenia, že čo prináša akú efektivitu a podobne?
dufi

od jarinovky » Pon 04. Jún 2018 9:43:32

dufi píše:čiže je to individuálna záležitosť toto rozhodovanie a vieš mi z tvojho pohľadu nejako zhrnúť výhody alebo nevýhody rôznych spôsobov kúrenia, že čo prináša akú efektivitu a podobne?

Samozrejme, ze je to individualne, kazdy preferuje nieco ine, preto ty si musis porovnat, ale ja napriklad odcenujem pri kureni komfort, ze nemusim kazdu chvilu riesit, ci sa kuri, aby nevyhaslo aby proste v tom kotli dlhsiu dobu vydrzalo horiet ;-)
jarinovky

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia