Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od zahmi » Pia 06. Júl 2018 7:21:15

Ked budes ratat nejake dve tisicky plus minut tak myslim, ze by si mohol zohnat krbovu vlozku, ktora bude aj kvalitna a aj bude spolahliva, ze bude kurit efektivne. Aby si nemusel potom sa zamyslat nad tym preco niektore miestnosti vykuri ine nie, preco je potrebne coraz castejsie prikladat a podobne zalezitosti, kvalita vlozky je polovica uspechu :Up:
Obrázok užívateľa
zahmi

od benrix » Pon 09. Júl 2018 11:21:53

to je len za krbovu vlozku jo? ake parametre by mala mat? aby som vedel aka vlozka je dobre? ked ma co vsetko?
ci takto si to zhodnotit neviem? mojim snom nebolo mat krb, ale zeninym ano, preto som sa rozhodol, ze dam tomu sancu, aj ked miestami som stale skepticky ci to bude fajn :cry:
Obrázok užívateľa
benrix

od zahmi » Uto 24. Júl 2018 13:27:55

benrix píše:to je len za krbovu vlozku jo? ake parametre by mala mat? aby som vedel aka vlozka je dobre? ked ma co vsetko?
ci takto si to zhodnotit neviem? mojim snom nebolo mat krb, ale zeninym ano, preto som sa rozhodol, ze dam tomu sancu, aj ked miestami som stale skepticky ci to bude fajn :cry:

Len za vlozku, potom treba ratat aj s pracou, s materialom, ale tak krbar ti da presne nacenenie, ze kolko predbezne by ta to malo vyjst. Co vsetko? Napriklad je fajn prizerat na system, ktory krbova vlozka ma aby dokazala dat maximum tepla z dreva, ktorym budes kurit. Niekedy treba spravit aj ustupok a myslim, ze casom si aj ty k tomu najdes cestu a pochopis, ze preco to chcela, preco sa tak rozhodla, ze to nebolo len cisto z nejakeho vizualneho dovodu ;)
Obrázok užívateľa
zahmi

od benrix » Str 25. Júl 2018 13:00:28

zahmi píše:Len za vlozku, potom treba ratat aj s pracou, s materialom, ale tak krbar ti da presne nacenenie, ze kolko predbezne by ta to malo vyjst. Co vsetko? Napriklad je fajn prizerat na system, ktory krbova vlozka ma aby dokazala dat maximum tepla z dreva, ktorym budes kurit. Niekedy treba spravit aj ustupok a myslim, ze casom si aj ty k tomu najdes cestu a pochopis, ze preco to chcela, preco sa tak rozhodla, ze to nebolo len cisto z nejakeho vizualneho dovodu ;)

ano, to potom asi uz je individualne ta dalsia suma zalezi cize od kazdeho krbara, kazdy asi za svoju pracu ine pyta :Up: co je to za system? ma to nejaky nazov alebo podla coho to hladat? bez toho systemu nebude krbova vlozka efektivne kurit?
ja viem, ze sice to nebolo moje prianie, ale chcem to vyriesit najlepsie ako sa bude dat aby zena mala srdce na mieste a aby sme sa nehadali ohladne toho koho to bol napad a neviem co vsetko :roll:
Obrázok užívateľa
benrix

od miflow » Štv 26. Júl 2018 9:06:38

asi aj bez systemu by krbova vlozka kurila a celkom schopne, len predsa takyto system dostane maximum aj z toho dreva, aj z krbovej vlozky a to je dolezite :Up:
Obrázok užívateľa
miflow

od minusik2009 » Pia 27. Júl 2018 9:35:30

miflow píše:asi aj bez systemu by krbova vlozka kurila a celkom schopne, len predsa takyto system dostane maximum aj z toho dreva, aj z krbovej vlozky a to je dolezite :Up:

kúriť by kúrila, ale efektivita kúrenia je veľmi dôležitá aj to koľko tepla vie dať pri kúrení, preto je to fajn myslieť na to pri kúpe, pýtať sa na tú efektivitu, účinnosť tej vložky :-)
minusik2009

od zahmi » Sob 28. Júl 2018 8:17:10

benrix píše:ano, to potom asi uz je individualne ta dalsia suma zalezi cize od kazdeho krbara, kazdy asi za svoju pracu ine pyta :Up: co je to za system? ma to nejaky nazov alebo podla coho to hladat? bez toho systemu nebude krbova vlozka efektivne kurit?
ja viem, ze sice to nebolo moje prianie, ale chcem to vyriesit najlepsie ako sa bude dat aby zena mala srdce na mieste a aby sme sa nehadali ohladne toho koho to bol napad a neviem co vsetko :roll:

Ano, tak som to myslel a tak to aj je. Ten system, o ktorom som ti pisal, ze dostane ta krbova vlozka z dreva maximum tepla, tak to sa vola Full Heat System, tento system maju krbove vlozky Deltako, pri inych vlozkach som o nom nepocul, kedze je to jedinecny system, ktory je nimi vyvinuty ;)
Je dobre venovat tomu vsetko cas co sa da, aby si si v tom urobil jasno, lebo krb a celkovo tym padom aj ohen, to nie je ziadna zabava ak to neni dobre urobene a potom ked uz bude krb stat si myslim, ze nik by nechcel sa dakymi problemami zozierat.
Obrázok užívateľa
zahmi

od zahmi » Sob 28. Júl 2018 8:26:18

miflow píše:asi aj bez systemu by krbova vlozka kurila a celkom schopne, len predsa takyto system dostane maximum aj z toho dreva, aj z krbovej vlozky a to je dolezite :Up:

Je pravdou, ze kurit by kurila ta krbova vlozka tak ci tak, teda ten krb, ale efektivita kurenia je velmi dolezita pri takychto veciach, ak to ma byt na dlhu dobu riesenie a ak chceme aby krb kuril dobre, aby vykuril vsetky potrebne miestnosti, ale aby sme pri tom nemuseli minat extremne vela dreva
Obrázok užívateľa
zahmi

od benrix » Ned 29. Júl 2018 11:16:25

zahmi píše:
Ano, tak som to myslel a tak to aj je. Ten system, o ktorom som ti pisal, ze dostane ta krbova vlozka z dreva maximum tepla, tak to sa vola Full Heat System, tento system maju krbove vlozky Deltako, pri inych vlozkach som o nom nepocul, kedze je to jedinecny system, ktory je nimi vyvinuty ;)
Je dobre venovat tomu vsetko cas co sa da, aby si si v tom urobil jasno, lebo krb a celkovo tym padom aj ohen, to nie je ziadna zabava ak to neni dobre urobene a potom ked uz bude krb stat si myslim, ze nik by nechcel sa dakymi problemami zozierat.

da sa o tom nieco najst? ze by som si o tom systeme viac precital? alebo keby som sa rozhodol pre tuto znacku vedia ma s tym oboznamit ako to funguje vlastne? takze pri inych to asi nebude, tak?
prave mam mnozstvo obav, ale ked to chce tak chcem jej urobit radost :roll:
Obrázok užívateľa
benrix

od p.a.t. » Pon 30. Júl 2018 9:30:42

nenapadlo ti to, ze krbar by ta s tymito informaciami oboznamil?
Obrázok užívateľa
p.a.t.

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť