Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Vetracie systemy Wolf - skusenosti?

Miesto pre príspevky o produktoch, ktoré chcete prezentovať.

Re: Vetracie systemy Wolf - skusenosti?

od petros » Pia 21. Jan 2022 11:11:43

podľa mňa stačí rekuperácia, veď ono zase ti to nebude púšťať do vnútra neviem aký horúci vzduch, chápeš. čo som sa aj ja stretol s takým názorom, že ľudia ak zvažovali klímu a nakoniec keď si dali rekuperáciu, že to im stačilo.
petros

od telemaniak » Štv 27. Jan 2022 9:13:46

petros len to potom asi závisí aj od typu či? myslím to tak, že keď to bude napríklad s protiprúdovou technológiou tak to mi skôr pôjde do vnútra teplý vzduch či nie? či práve ten odchádzajúci bude ochladzovať prichádzajúci? viem si to ja nejako nastavovať?
telemaniak

od petros » Uto 01. Feb 2022 11:25:04

tak je jasné, že máš viacero typov, podľa výkonu a tak, len tá protiprúdová ti funguje na princípe ako si ty uviedol, že ten prevetraný vzduch ide von, dnu ide čerstvý, očistený od peľu alebo prachu. no a teplota odvádzaného vzduchu sa vďaka rekuperácii využije na predohrev privádzaného. tým pádom sa odľahčuje vykurovanie a šetrí sa energia.
petros

od telemaniak » Str 16. Feb 2022 8:37:55

okej takže si to zhrniem, lepšie pri stavbe domu, je si dať hneď centrálnu rekuperáciu, najlepšie teda asi s protiprúdovou technológiou, lebo ako tak čítam, funguje to lepšie ako taká, ktorá robí najprv jedno a potom druhé. viem si to zrejme skombinovať potom aj s vykurovaním, či už s kotlom alebo čerpadlo však? ale čo sa týka konkrétneho typu, kde takú nájsť?
telemaniak

od lubyo » Uto 22. Feb 2022 10:13:31

Telemaniak presne tak ako si napísal je to. Plus aj za mňa je to tak, že tá protiprúdová je lepšia, keďže funguje všetko súčasne. A čo sa týka toho, či to vieš skombinovať, tak áno vieš a výhoda je potom vlastne taká, že by si mohol mať jednu riadiacu jednotku na všetko a odtiaľ to ovládať.
Obrázok užívateľa
lubyo

od petros » Pia 25. Feb 2022 8:03:28

telemaniak najprv som si ale myslel, že chceš riešiť len samotnú rekuperáciu a ty to chceš teda skombinovať aj s nejakým typom kúrenia? inak vlastne to budeš mať fajn, lebo keby si to napríklad všetko bral od jednej firmy tak to budeš mať aj jednoduchšie riadenie, vieš cez jeden systém, čo je riadna výhoda mať to takto pod palcom :) a aj vieš od koho by si to bral?
petros

od telemaniak » Uto 01. Mar 2022 9:48:21

lubyo no tak super potom, veď to už by som uvidel a rozhodol sa aj podľa názoru odborníkov a ty my vieš niekoho odporučiť, nejakú firmu, ktorá má v ponuke kvalitné tieto jednotky?
petros tak myslím dopredu vieš ako, pokiaľ je taká možnosť to skombinovať všetko v jednom tak ako prečo nie. to budú dve muchy jednou ranou :D
telemaniak

od vjt000 » Str 02. Mar 2022 8:36:39

Neviem ci som prehliadol aku vlastne vetraciu jednotku chces, ides stavat a riesit centralnu alebo nejako dodatocne to potrebujes poriesit? Nejaky konkretny typ predpokladam, ze asi este nemas vybraty ci? Mne poradil otec pri stavbe domu a riesili sme vetranie od Wolfu a super, lebo nam vlastne aj na mieru poradili, co by bolo najlepsie. Ty to chces teda riesit ako kombinaciu aj s kurenim?
Obrázok užívateľa
vjt000

od telemaniak » Pon 07. Mar 2022 10:21:29

veď to riešim už tak komplexne, neviem ako pokiaľ by bola výhodná ponuka tak jasné že by som si k rekuperácii rovno vybavil aj vykurovaciu jednotku. a ešte presne keby to bolo od jednej firmy, tak nie je o čom.
@vjt000 a tebe keď poradili túto firmu, tak podľa čoho si si vybral konkrétny typ?
telemaniak

od adamys » Str 09. Mar 2022 9:03:23

no co sa tyka mna, my mame super skusenost a som vlastne rad, ze som si nechal poradit a tiez dal riadene vetranie, lebo to ma veru viacero vyhod a ked som si po case porovnal naklady a nasledne ich usporu tak nie je o com. ono je to fajn to teda riesit hned pri stavbe domu, i ked som mal pocit ze my sme sa ovela neskor rozhybali co sa tohto tyka no :D ale uz to mame aj my nastastie :D
Obrázok užívateľa
adamys

PredchádzajúciĎalší

Späť na Reklama, prezentácia, produkt info

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí