Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Zachytávanie dažďovej vody, prepad

Siete (voda, kanal, čističky, alektrika, plyn..), spevnené plochy atd. ..

Zachytávanie dažďovej vody, prepad

od Sršeň » Pon 20. Jún 2022 12:47:52

Ahojte. Zachytávate dažďovú vodu na polievanie do 1000l nádob? Ako to máte prosím Vás z dažďových zvodov vyriešené (ako riešite keď sa Vám naplní plná nádrž?). Ďakujem za odpovede.
Sršeň

Re: Zachytávanie dažďovej vody, prepad

od Opko » Pon 20. Jún 2022 13:04:09

Ahoj. My máme zo strechy dva dažďové zvody ukončené v zemi do vsaku. V dažďových zvodoch máme klapky ako sú na priloženom obrázku. Ich odbočky sú zaústené do 1000l nádob. Pokiaľ ich máme naplnené tak klapky dáme do zvislej polohy. Odporúčam dať na horné víko nádoby prázdny plastový kvetináč s otvormi pre odtok vody. Dobre sa v ňom zachytávajú listy zo stromov a keď sa upchá, ľahko sa očistí - väčšie špiny sa nedostanú do vnútra nádoby.
Prílohy
klapka.jpg
Obrázok užívateľa
Opko

od zander » Uto 21. Jún 2022 9:46:08

Ahojte, ja zvažujem namontovať toto - zachytávač vody s hadicou. Vraj by to malo po naplnení nádoby začať znovu odtekať do dažďového zvodu. Mám ale takú dilemu, či na nádobe nebude potrebný nejaký "odfuk" kvôli pretlaku v nádobe. Máte niekto s takýmto skúsenosť ? Nech idem menej na skus :D ?
Prílohy
KJG_zachytavac_vody_s_hadicou.jpg
KJG zachytávač vody s hadicou
Obrázok užívateľa
zander

od Opko » Uto 21. Jún 2022 10:02:59

To vyzerá zaujímavo Zander. Zaujímalo by ma, či to má zboku aj nejaké dvierka na občasné prečistenie a ako to vlastne funguje - čo je vo vnútri tej rozšírenej rúry.
Obrázok užívateľa
Opko

od zander » Uto 21. Jún 2022 22:43:18

Trochu som hľadal a vypadá to, že tieto zachytávače fungujú na akejsi rímse na obvode. Väčšina vody pravdepodobne tečie po stene rúry dažďového zvodu. Táto rímsa vodu zachytí a zvedie do rúry. Ak sa zaplní, voda začne pretekať ďalej do zvodu. To čistenie sa bude robiť len cez ten otvor pre hadicu si myslím. Iné otvory na tom nie sú. Najlepšie asi bude fúknuť tam vodu z hadice a prepláchnuť to. Bordel potom pozberať z lapača dolu.
Prílohy
zachytavac_vnutro.png
Rímsa na hadicovom zachytávači dažďovej vody
Obrázok užívateľa
zander

Späť na y.) Vonkajšia infraštruktúra

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí