Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Vetracie systemy Wolf - skusenosti?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Vetracie systemy Wolf - skusenosti?

od reminderko » Štv 10. Okt 2019 8:42:28

A to kazdy dom musi mat na to aj projekt?... Neda sa to bez toho domontovat do novostavby?... Lebo vobec neviem, ako to teraz funguje, ked to furt nejako menia...
reminderko

od Dammo » Pia 11. Okt 2019 10:11:44

Reminderko do roku 2020 je to tak, že majiteľ sa môže rozhodnúť, či bude mať v dome rekuperáciu alebo nie. Lenže od roku 2020 sa sprísňujú podmienky a dom bude musieť mať lepšie energetické hodnotenie a tým pádom už bude povinná aj rekuperácia. Doteraz to fungovalo tak, že aj keď sa človek dodatočne rozhodol a nemal to v projekte, tak si dal vypracovať len firme riešenie a mohol si ju tam dať. Snáď tomu pochopíš, lebo niekedy mi to vysvetlovanie moc nejde :lol: :D
Dammo

od jumat » Uto 15. Okt 2019 8:56:09

Prosím, nemýľme si pojmy s dojmamy....Dammo, ktorá vyhláška alebo norma hovorí o tom, že musíš mať v dome vetranie s rekuperáciu? Pokiaľ ja viem, tak som sa dočítala (aj to iba zatiaľ na českom webe), že má byť podľa EU od 1.1.2020- zaradený dom do energetickej triedy A0 (predtým bolo A1). Nikde sa nepíše, (ak o niečom vieš, kde by to bolo spomenuté, samozrejme myslím nejaký záväzný predpis,daj mi vedieť ), že musíš mať vetranie s rekuperáciu. Energetickú triedu A0 môžeš dosiahnuť aj inými obnoviteľným zdrojmi energie, si myslím. Tým ale nechcem tvrdiť, že vetranie s rekuperáciou je zlá voľba a myslím si, že do A0 sa s ňou máš veľkú šancu dostať. Len nemýľme ľudí nejakým vyhlásením zo zdroja jpp(jedna pani povedala) ;)
Obrázok užívateľa
jumat

od reminderko » Uto 15. Okt 2019 8:58:09

Vdaka Dammo za vysvetlenie... Teraz je to tak, ze novostavba musi mat energeticky certifikat A1, ze?... Pochopil som tomu, neboj nic... Uvidime teda, ci sa s tym ludia zmieria... A to rekuperacia tak zdvihne hodnotenie?... To by som ani nepovedal!..
reminderko

od Dammo » Pon 04. Nov 2019 10:21:19

Jumat ale keď budú musieť mať domy energetické hodnotenie A0, tak automatický budú musieť mať aj rekuperáciu, inak toto hodnotenie domy nedosiahnú, no nie? Ja som tak počul! Verím, že sa to bude dať aj nejako obísť ale tiež si myslím, že rekuperácia je dobrá voľba!

Áno reminderko, teraz je to tak! Jasné, rekuperácia veľmi zdvihne hodnotenie!!
Dammo

od krimzo » Uto 12. Nov 2019 9:45:41

suhlasim s nazorom, ktory tu napisal jumat. rekuperacia nebude zakonom stanovena ale bude na ludoch, aky typ kurenia si zvolia a cim si zvysia energeticke hodnotenie. my akurat teraz riesime projekt, no my sme hned od zaciatku boli rozhodnuty, ze tie peniaze na vetraci system najdeme a dame si to do domu. podla nas je to super vec!
krimzo

Predchádzajúci

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť