Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

od nuliaro » Str 23. Feb 2022 10:10:17

spominate tu prevazne vonkajsie zaluzie a rolety co som si tak vsimol, ale vedeli by ste mi dat nejake odporucanie aj na vnutorne tienenie? mal by som konkretnejsie zaujem o den a noc a vertikalne zaluzie. neviem sice, ci by sa to nejak nebilo spolu. ale oboje su latkove, tak aspon v tomto by to take podobne.
nuliaro

od stancuch » Pon 28. Feb 2022 13:56:05

nuliaro to ale nemyslis tak, ze na jedno okno chces davat obe tienenia, ci hej?
Obrázok užívateľa
stancuch

od marosiakk » Štv 03. Mar 2022 11:17:27

deziro presne toto som si vsimol tiez. ale tak co sa toho kastlika tyka, tak ked aj nie je pod fasadou skryty, tak da sa spravit aj tak, ze neprecnieva cez fasadu, ze je to vlastne na tom okne cele a zarovno spravene. akurat tam treba potom ratat s tym, ze ked na to nie je dopredu priprava, tak moze uberat ako keby z casti toho okna. ale to nie je nic hrozne si myslim, to nie su nejake velke straty.
marosiakk

od puala » Uto 08. Mar 2022 12:13:37

vazne? to som nevedela, ze aj na okno sa to da montovat. ja som si myslela, ze proste len na fasadu sa to moze.
Obrázok užívateľa
puala

od pinokio » Str 09. Mar 2022 9:18:36

puala no jasne, ze to ide aj takto, ale volil by som tu moznost umiestnenia kastlika na fasadu. tak ci tak ho uz neschovas a takto by to aspon neubralo z toho okna. lebo nie je to akoze vela priestoru, ale aj tak by som proste chcel mat okno take volne. hadam vies, co tym chcem povedat.
Obrázok užívateľa
pinokio

od burkk » Štv 10. Mar 2022 8:15:38

MartinK no tak to teda nie, to by som nerád do niečoho takéhoto rýpal. Nebolo to také ľahké, kým sa všetko spravilo a teraz by som to akože fakt nerád načínal. Nemám problém s týmto priznaným, len som sa teda zaujímal o to, či je aj iná možnosť. Teda je, ale v mojom prípade nepripadá do úvahy. Myslím, že kastlík nie je taký rušivý, že by to narušilo taký ten celkový vizuál.
Obrázok užívateľa
burkk

od dumbo » Pia 18. Mar 2022 12:23:24

stancuch ale vsak na tom zase nie je nic divne, ked si da niekto aj vonkajsie aj vnutorne tienenie. lebo si zober, ze mas to vonkajsie a potom ked je vytiahnute hore, tak nemas na okne nic, takze ti je uplne vidno dnu. cize ak nie su na okne nejake zaclony alebo take nieco, tak jedine potom dat nejaky druh z toho vnutorneho tienenia. zase nevravim, aby si niekto dal von aj dnu zaluzie, ale je toho viacero na vyber a da sa to povymyslat kadejako.
Obrázok užívateľa
dumbo

od litik » Uto 22. Mar 2022 11:21:36

@Dumbo pravdu máš, v tomto prípade by som zvolil niečo také ako je D/N, plisse alebo napríklad aj vertikálne žalúzie by mohli vyzerať fajn. Ešte mi napadajú tie japonské steny, to tiež dobre vyzerá. Záleží samozrejme aj od samotného priestoru a zariadenia. Aby tam to tienenie aj dobre ukázalo, lebo povedzme si, na tom tiež dosť záleží a vyberáme aj podľa vizuálnej stránky.
litik

od vavrino » Pia 01. Apr 2022 8:31:36

všetko zo spomenutého poznám, akurát tie japonské steny sú pre mňa novinka. čo si pod tým predstaviť? príde mi to skôr ako niečo do väčších priestorov.
Obrázok užívateľa
vavrino

od labiak » Uto 05. Apr 2022 11:12:32

vavrino hovoria ti niečo vertikálne žalúzie. tak asi k tomuto by som to tak najbližšie prirovnal. tiež sú to také veľké formáty v podstate na celú stenu pred okná. alebo však vieš čo https://www.**výraz so skrytou reklamou (kontaktujte admina)**.sk/japonske-rolety-japonskej-zaluzie?gclid=EAIaIQobChMIkbXdzNb89gIVLJBoCR2Z9wVZEAAYASAAEgK10PD_BwE tuto som to našiel, tak pozri. lebo to bude asi lepšie, než tieto moje opisy.
Obrázok užívateľa
labiak

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí