Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Čo na okná? - Rolety, alebo žalúzie?

od marosiakk » Pia 17. Dec 2021 8:42:43

deziro nemam s tym problem, to bola len taka uvaha viacmenej. velmi zvazujem, ze by som isiel do toho vonkajsieho tienenia, tak ma napada vela otazok ohladne toho a medzi nimi aj toto mi prebehlo hlavou. ale akoze nie je problem ist do toho priznaneho, vsak to sa da spravit tiez tak, ze to na oko vyzera dobre a da sa to zladit s tym tienenim samotnym. okej, diky, toto som presne potreboval, aby mi niekto narovinu napisal nejaku firmu, s ktorou ma skusenost a pozna ju. potom ma clovek taku vacsiu istotu, ked to pozera, ze je to v poriadku, kvalitne a tak dalej.
marosiakk

od pinokio » Str 12. Jan 2022 10:48:17

balazz este mi napadla taka vec, tak ti idem rovno pisat. neviem, ci to je pre teba podstatne pri rozhodovani alebo nie, ale potom sa sleduje napriklad to, aky je nabal toho tienenia. rozumej vlastne, ze aky velky ten kastlik bude musiet byt. lebo to tienenie sa tam nejak roluje alebo sklada, alebo ako to spravne nazvat a tiez to vyzaduje nejaky priestor.
Obrázok užívateľa
pinokio

od stancuch » Str 19. Jan 2022 12:10:30

marosiakk aj si uz bol u predajcu a mas vybrate nieco konkretne? neviem ako je to teraz s montazou, ked su taketo teploty, ci sa to da robit alebo je lepsie pockat, kym sa otepli aspon o kusok.
Obrázok užívateľa
stancuch

od puala » Str 19. Jan 2022 12:55:00

smidrs tak to nejdem v tomto zastavat ani jednu stranu, lebo popravde neviem ako to. v mojom ponimani je rozdiel teda ten vizualny a potom ten rozdiel medzi zaluziami a roletami, to nebudem zbytocne rozpisovat, to kazdy pozname. ale teraz uz je to take novsie co sa ovladania tyka, nez to bolo kedysi. ze teraz uz kadejake ovladace a aplikacie a taketo veci su na to.
Obrázok užívateľa
puala

od deziro » Štv 20. Jan 2022 13:08:59

*Marosiakk veď jasné, ten kastlík je vo farbe tienenia, takže to nejak nebije do očí. A myslím, že každému je jasné, že niekam sa musí to tienenie rolovať/ skladať, keď ho zaťahuješ, tak tam proste musí na to byť nejaký priestor. Čo som si všimol, tak aj na nových domoch si to takto dávajú, že nie je to primárne o tom, že ho robia ako skryté aj keď majú takúto možnosť. No za málo, len aby si aj využil túto radu teda, heh.
Obrázok užívateľa
deziro

od balazz » Pon 31. Jan 2022 11:12:30

pinokio aha aha, to mi vobec nenapadlo, ze aj toto treba sledovat. to je asi podstatne hlavne pri tom skrytom tieneni, co sa tu pisalo, ze aby sa vedelo, akou hrubkou treba potom zateplit a ako naplanovat fasadu. ked sa da to priznane, tak tam je to vlastne jedno, nie? to uz len ide o to, ze kolko by ten kastlik vycnieval nad ostatne.
Obrázok užívateľa
balazz

od deziro » Pon 07. Feb 2022 13:33:02

Tak pri priznanom to máš jedno, čím zateplíš a o akej hrúbke. Pretože to priznané sa montuje až potom na fasádu, takže to na to vplyv nemá. Ten kastlík, že aký bude veľký, tak to záleží aj od typu žalúzií a ako sa tam budú namotávať, či sa budú rolovať, skladať alebo čo. Ale to máš tiež pri tých jednotlivých druhoch uvedené. Ten rozdiel ale neviem, či bude až taký, že by si to voľným okom rozpoznal.
Obrázok užívateľa
deziro

od burkk » Str 09. Feb 2022 11:35:57

Deziro čiže keď už máme zvonku porobené, tak je možnosť len toto priznané tienenie zvoliť? Ak teda hovoríme o vonkajšom samozrejme.
Obrázok užívateľa
burkk

od martinK » Štv 10. Feb 2022 10:11:33

este je tam moznost, ze by sa nacala fasada, aby si tam pomestil ten kastlik pod nu a nanovo to vyspravit. ale nemyslim si, ze sa ti chcelo s niecim takymto babrat. cize potom ano, to priznane je asi jedina moznost. ale vsak ono to nevyzera zle. vsetko to vie byt v jednej farbe. este ked to skombinujes farebne so strechou napriklad, tak to fakt dobre ukaze.
martinK

od pinokio » Pon 14. Feb 2022 13:11:42

balazz v podstate mas pravdu, pri priznanom to uz neschovas. ale vies stale ovplyvnit to, ze kolko bude ten kastlik precnievat. preto tie zaluzie maju roznu hrubku, rozny tvar a tym padom sa aj rozdielne skladaju do toho kastlika, ked ich vytahujes. to by bolo dobre, keby si pozriet tie jednotlive druhy, ze ako je to pri ktorych, pretoze toto z hlavy fakt neovladam. skus stranku isotry, tam je to fajn rozdelene aj rozpisane pri kazdom type zvlast.
Obrázok užívateľa
pinokio

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí