Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

od vaio » Pon 07. Máj 2018 12:00:17

seruste. neviem ci som spravne ale vsimol som si, ze tu komunikujete aj tehlove domy. my uz mame zakladovu dosku zaliatu a uz len cakame pokial budeme moct zacat tahat mury. tehlu sme zobrali porotherm a chcel by som sa spytat tych, ktori taktiez brali od wienerbergeru ci vyuzili aj ich asistencnu sluzbu pri zakladani prveho radu. alebo ste to zvladli sami?? hm? co odporucate?
Obrázok užívateľa
vaio

od leon » Pia 11. Máj 2018 11:13:31

vaio píše:seruste. neviem ci som spravne ale vsimol som si, ze tu komunikujete aj tehlove domy. my uz mame zakladovu dosku zaliatu a uz len cakame pokial budeme moct zacat tahat mury. tehlu sme zobrali porotherm a chcel by som sa spytat tych, ktori taktiez brali od wienerbergeru ci vyuzili aj ich asistencnu sluzbu pri zakladani prveho radu. alebo ste to zvladli sami?? hm? co odporucate?

nepisal som sem sice zatial nic ale stavali sme dom z ich tehly a my sme aj vyuzili tuto ich sluzbu. predsa len je potrebne, aby si mal dobre polozeny prvy rad tehly na dome. ak ti to niekto odfusuje, budes mat vacsie problemy a neoplati sa to riskovat!
Obrázok užívateľa
leon

od bazant » Pon 14. Máj 2018 10:00:27

Jakubo tak by si sa mal snažiť, aby si si pamäť trochu vytrénoval a pamätal si toho viacej...lebo sa ani nečudujem tvojej žene, že jej to vadí..to by vadilo snáď každému..veď si neni ešte takí starí, či sa mýlim?..nemáme ale navezú mi ju na pozemok a už budem mať pokoj a nebudem musieť potom narýchlo..takto mi je zatiaľ jedno, koľko im dovoz bude trvať, keďže tú tehlu nepotrebujem až tak súrne..
bazant

od kolminusa » Uto 15. Máj 2018 9:08:39

@leon to aj nieco take oni ponukaju? o tom sme vobec nevedeli :( :(
Obrázok užívateľa
kolminusa

od leon » Štv 17. Máj 2018 9:25:59

kolminusa píše:@leon to aj nieco take oni ponukaju? o tom sme vobec nevedeli :( :(

ano ponukaju. a dokonca maju k dispozicii aj ine sluzby. ved si poprezeraj ich stranku a hned sa vsetko dozvies. my sme tiez nahodne na to natrafili a vyskusali sme a oplatilo sa. fakt velmi dobre nam prvy rad tehly polozili a potom sa uz aj nam lahsie davalo tehlicky:) vy planujete ist stavat alebo ste uz postavili? ked si taka smutna z toho ostala, hm?
Obrázok užívateľa
leon

od Opko » Štv 17. Máj 2018 9:41:01

Ja by som si aspoň prvý rad tehál dal určite urobiť odborníkom asi aj celú murovačku. Pri tých tehlách (Heluz, Porotherm...) ide naozaj o milimetre a nedajú sa tak ľahko prispôsobovať ako tie pórobetónové Ytong a pod. Väčšinou sa muruje iba raz v živote a nie každý týždeň a ak sa to spraví krivo, zle sa to opravuje :D
Obrázok užívateľa
Opko

od vaio » Pia 25. Máj 2018 10:53:56

leon a kolko si im prosim ta za to platil??

opko dakujem aj tebe za odpoved. uz som na 99% rozhodnuty, ze si to dam odbornikom spravit. mate pravdu, ze to je velmi dolezite a este obvzlast, ked ideme stavat z palenej tehly.
Obrázok užívateľa
vaio

od kolminusa » Pon 28. Máj 2018 10:39:26

@leon musim si to pozriet, lebo som nejaka stratena :( my prave ze uz dom mame postaveny a stavali sme ho z porothermu ale zaplatili sme si externu firmu, ktora nam tahala mury. tak preto neviem, ze ponukaju takuto sluzbu. no keby viem, tak to riesim cez nich, lebo toto nas vyslo dost vela penazi :( ty si kolko za to platil ak smiem vediet?
Obrázok užívateľa
kolminusa

od leon » Pia 01. Jún 2018 11:39:14

vaio a kolminusa:

napisem vam spolocnu spravu, kedze sa pytate na to iste a mne sa to dva krat pisat nechce, snad vam to nebude vadit :) platili sme za tuto sluzbu 100€. kedze mame len bungalow, tak nam robili len jedno podlazie. keby ste mali poschodovy dom a chcete aj druhe podlazie, tak to by ste dali dalsich 100€ museli zaplatit. maju taku cenu, ze 100€ za podlazie. kolminusa a im ste kolko platili ak smiem vediet, hm?
Obrázok užívateľa
leon

od kolminusa » Uto 05. Jún 2018 12:31:49

@leon vazne iba 100€ to stoji? to je riadne dobra cena. skoda, ze som o tom nevedela predtym, normalne ma to hneva :( ale uz s tym aj tak nic nespravim. my sme platili o mnoho viacej, no presnu cenu ti neviem napisat, kedze nam robili celu murarsku pracu a dali nam iba celkovu cenu a nerozpisovali nam to.
Obrázok užívateľa
kolminusa

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť