Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Rady pri stavbe nizkoenergetického domu

od munch87 » Uto 21. Sep 2021 8:05:55

Ado180 tak tehlu asi celkovo ludia beru ako nieco kvalitne, si myslim. Plus teda su firmy, ktore ich vlastnosti este nejako viac zdokonaluju. Ved teraz sa mozes rozhodnut, ze nechces zateplovat ale vyberies si tehlu, ktora ti to nahradi. To si ani nespominam, ze take niekedy bolo, ked som si ja o tom zistoval informacie :)
munch87

od ado180 » Pon 27. Sep 2021 10:39:51

@munch87 ty mas teda tiez s tehlou asi pozitivne skusenosti. ked hovoris ze ich vlastnosti firmy zdokonaluju to ako myslis? uz mas zrejme dom postaveny, ak spravne chapem :) preco si sa rozhodol prave pre tento material?
ado180

od munch87 » Štv 07. Okt 2021 11:15:46

Jasne, tiez som stavat z tehly. Ako, co mam kamaratov, tak ti mi radili a hovorili aj o inych stavebnych materialoch, ale ked som si dal dokopy vsetky vyhody a tak, tak mi najlepsie z nich vysla tehla :) Vies co myslel som to tak, ze napriklad je aj taka, ktora je plnena mineralnou vlnou a ked by si sa pre nu rozhodol, netreba ti zateplovat dom :) Treba to vsetko brat z toho dlhodobe hladiska, nielen ze rychlo chcem mat postavene.
munch87

od ado180 » Pia 08. Okt 2021 11:01:12

tak super a konkretne teda aky typ si pouzil? ci to je asi na mne potom aku si vyberiem, podla samotnej stavby co? ach, na co vsetko clovek aby myslel, ked sa takto rozhodne :) no dobre a ty si zateploval, ci si pouzil tuto tehlu? lebo by ma potom zaujimalo, ci citit aj nejaky rozdiel. ved jasne, nechcem to ani ja nejako uponahlat, zatial si robim len taky informativny prieskum :)
ado180

od petros » Str 20. Okt 2021 10:12:58

@ado180 napríklad my síce nemáme nízkoenergetický dom, ale klasický a je postavený z tehly. na začiatku nás trochu odrádzali od toho, že sa nám s takýmto materiálom nebude ťažšie pracovať, ale spravili sme si po svojom a sme veru radi. a je úplne na tebe, akú si vyberieš. môžeš ísť takou zlatou strednou cestou, alebo akoby som to povedal, čo sa týka hrúbky, my sme použili 30tku :) tak neviem, čo by pre teba bolo najlepšie.
petros

od ado180 » Pia 22. Okt 2021 11:25:47

akoze priznam sa, ze co sa tyka nejakej hrubky alebo celkovo co s tym suvisi, nemam ani tusenia. ako uz mi tu radili ist do tehly, co sa asi aj rozhodnem, lebo vidim, ze ludia su s tym ok tak to by bola asi dobra volba no a zvysok uz by som spravil tak, ze jednoducho oslovim firmu a oni nech mi povedia podla projektu, ze do coho by sa oplatilo ist. lebo takto mi bude tazko spekulovat, ked sam neviem, aby som nevybral zle.
ado180

od munch87 » Str 27. Okt 2021 11:56:59

@ado180 je uplne na tebe pre aku sa rozhodnes, ci bude plnena alebo nebude, aku bude mat hrubku, tvar, vsetko. My sme napriklad pouzili tehly Porotherm a poviem ti super. Dobre sa s nimi stavalo. No a ked nevies, ze aku hrubku pouzit, tak sa porad s nejakym stavebnym technikom, alebo v stavebninach, ved teraz uz su na to skoleni ludia, co ti povedia.
munch87

od brankle » Štv 28. Okt 2021 13:19:51

suhlasim munch87, tiez sme pouzili tehlu od nich a super. to ked sa raz dobre rozhodnes, to je radost stavat.
ado180 a ty vlastne riesis este len vyber tehly? kedy idete stavat? lebo radsej sa rychlo rozhodnut, ked material celkovo ide cenovo riadne hore.
brankle

od romulekus » Str 03. Nov 2021 11:46:20

Tak ale zase, nepotrebuje vsetko uponahlat aj ked ide material hore, aby na to nedoplatil. Tiez ked tak kamarat staral, rychlo rychlo vsetko a nakoniec zistil, ze sa mohol v klude rozhodnut aj inak. To je hold tak, ked niektore firmy meskaju s dodavanim materialu, preto som aj ja rad, ze som si spravila podla seba.
Obrázok užívateľa
romulekus

od petros » Uto 16. Nov 2021 10:21:03

@ado180 tuším si tu už niekde napísal, že ideš do tehly či? len som asi prehliadol, že do akej konkrétne. a myslíte si, že celkovo aj čo sa týka tehál aj tie pôjdu tak výrazne cenovo hore? to ako asi nie. rôzny iný materiál to hej, veď to už teraz vidíme. ale neuponáhľal by som to.
petros

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu