Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Tehla Porotherm (wienerberger), ano alebo nie?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Tehla Porotherm (wienerberger), ano alebo nie?

od krimzo » Uto 12. Nov 2019 9:42:36

caute. chcel by som sa spytat, ake mate skusenosti s tehlami od tejto firmy? na inych strankach som cital rozne nazory, niektore boli dobre, niektore zase horsie. ideme riesit projekt domu a architekt chce, aby sme uz boli pre konkretny material rozhodnuty. no my vobec nevieme, co spravit. budem rad ak mi v tomto rozhodnuti pomozete. vopred dakujem!
krimzo

Re: Tehla Porotherm (wienerberger), ano alebo nie?

od Opko » Uto 12. Nov 2019 13:01:23

krimzo píše:caute. chcel by som sa spytat, ake mate skusenosti s tehlami od tejto firmy? na inych strankach som cital rozne nazory, niektore boli dobre, niektore zase horsie. ideme riesit projekt domu a architekt chce, aby sme uz boli pre konkretny material rozhodnuty. no my vobec nevieme, co spravit. budem rad ak mi v tomto rozhodnuti pomozete. vopred dakujem!

Ahoj, k tomuto som niečo popísal na druhej strane v téme
Rady pri stavbe nizkoenergetického domu
Obrázok užívateľa
Opko

od symina » Uto 19. Nov 2019 9:42:32

poviem ti tak krizmo, ze my staviame presne z tejto tehly a nemali sme doposial ziadny problem. tehla momentalne vychadza cenovo lepsie ako porobetonove tvarnice. rozhodnutie je na vas, ale ja ti odporucam staviat aj z tehly ;)
Obrázok užívateľa
symina

od krimzo » Štv 28. Nov 2019 9:51:41

diky opko, pojdem si to pozriet, snad to tam najdem.

dakujem simyna, ze si mi napisala. vy ste hned od zaciatku vedeli, ze budete stavat z tehly? neodhovaral vas od toho architekt? lebo my sme mu to prvy krat spomenuli a hned zacal, ze preco sme sa tak rozhodli a ci nechceme stavat z niecoho ineho a podobne. no a preto mi hodil do hlavy chrobaka, ze teraz neviem, co spravit.
krimzo

od symina » Uto 03. Dec 2019 10:28:05

ano krizmo, my sme hned od zaciatku vedeli, ze budeme stavat tehlovy rodinny dom. hned sme to aj architektovi povedali. moj manzel vobec nechcel ani len pocut o porobetonovych tvarniciach, pre neho to je len popol, ktory nic nevydrzi. takze asi tak nejako. architekt nemal sancu, moj manzel si stal za svojim a ked videl, ze nepochodi, tak ani nejako extra neprehovaral. vsak ako rozhodnut sa musis sam ale moj manzel i ja ti radime tehlu jednoznacne.
Obrázok užívateľa
symina

od vali » Pon 09. Dec 2019 10:15:41

Ak si rozhodnutý, že chceš tehlový dom, tak tehla Porotherm je jednoznačne najlepšia zo všetkých, ktoré sú na trhu. Čo je pravda, tak tehla ťa výjde aj najmenej. Keby si sa rozhodol pre poróbetonové tvárnice, tak jednoznačne ťa výjdu viac. Pozri, my staviame tiež z tehly a konkrétne od týchto a úplne v pohode. Nemali sme žiadny problém. Viem, že niektorí sa sťažujú na popraskané tehly, no my sme mali z celého množstvo asi 3 tehličky trochu prasknuté ale aj tie sme použili. Takže ja ti ich odporúčam :Up:
vali

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia