Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od salo » Pon 30. Mar 2020 18:01:18

Jednotky nie sú hlučné, teda myslím, že je to také akurát ten zvuk. Je počuť, že jednotka ide, že funguje, že je v prevádzke, ale tak to je normálna vec. Ty si vieš hlučnosť pozrieť v parametroch jednotky, takže vieš si aj na to dať pri kúpe pozor.
Hlučnosť sa trochu môže zvýšiť aj sú filtre zanesené, že sa musí viacej namáhať. Čo by ťa zaujímalo ohľadne pasívnej??
Obrázok užívateľa
salo

od vranco » Uto 31. Mar 2020 7:19:04

Je pasivna hlucnejsia od aktivnej? A tak na ten zvuk si podla mna clovek po case zvykne tak, ze uz to ani nevnima. Pasivna je pre hocijaky dom ze? Da sa namontovat aj do starsieho domu?
vranco

od renenro » Uto 31. Mar 2020 18:04:17

rekuperacia sa da dorobit aj do starsieho domu, len je to o niecom komplikovanejsie ako ked sa dava do novostavby, ale samozrejme, ze vsetko sa da, ked sa chce, ked je chut a ked su peniaze, asi tak by som to povedal ;-)
neni to dlho, co mam riadene, ale nespozoroval som, ze by pocas normalneho bezneho chodu bola nejako prehnane hlucna, ja by som to prirovnal chodu chladnicky, to je taka vec, ze si na to clovek casom zvykne, ze to uz potom vobec neriesi, nepride ti to postupom casu nejako divne 8-)
a ked uz ide o to, ci pasivnu ci aktivnu tak je nutne sa pozerat na dom ako na komplex, aby sa dalo zvazit, co bude lepsie, len jedna vec je ista, nemal by to byt vyber len podla ceny a nic jednoznacne nestratis tym, ked si pozres viac znaciek viac ponuk nech si rozsiris obzory

* téma bola upravená, nakoľko spomenutá značka výrobku sa v téme objavuje viackrát (tendenčne za účelom reklamy). Admin.
renenro

od jokoko » Štv 02. Apr 2020 11:17:43

Tak potom je najlepsie riesit taketo veci uz pri samotnom projekte. Myslis, ze sa da vziat priamo do firmy a oni ti podla neho predostru najlepsie moznosti? Len bohvie, ci to aj v tychto casoch funguje
jokoko

od renenro » Uto 07. Apr 2020 12:50:33

aj to sa da, ale momentalne myslim, ze je najlepsie tieto veci riesit po telefone, pripadne mailom, v dnesnej dobe taka komunikacia nie je vobec problem aspon teda podla mna ;)
sme sice teraz obmedzeni tym aka je situacia ale ako sa hovori musime si vediet poradit za kazdych okolnosti nie? :mrgreen:
renenro

od panoro » Str 08. Apr 2020 15:15:12

mozno by si mohol napisat cca rozdiel v cene co sa tyka pasivnej jednotky a aktivnej, ze vlastne co je vhodnejsie po tejto stranke :mrgreen:
panoro

od daffko » Pon 20. Apr 2020 14:33:21

panoro, co jednotka to uplne ine ceny, ale vies usetrit nejake peniaze prostrednictvom investicneho voucheru, vies ci cca dakych 500 eur usetrit napriklad, len toto tiez nema kazda znacka a kazdy predajca, preto je dobre si pozistovat, kto to poskytuje ake akcie a ake su ceny, co ti vyjde najvyhodnejsie ;)
Obrázok užívateľa
daffko

od besso » Uto 21. Apr 2020 10:35:00

daffko jo jo, je najlepšie si pozisťovať viaceré cenové ponuky, kto má aké akcie, lebo čo značka, to iná cena a aj to môže ovplyvniť dosť výber :|
besso

od stewoo » Str 22. Apr 2020 8:27:19

To je pravda a pritom ako ani by to nemuselo byt vzdy smerodajne, ze to najdrhasie je aj to najlepsie riesenie
stewoo

od maroon » Pia 24. Apr 2020 9:55:55

daffko akým spôsobom niečo také funguje? ako sa k takému voucheru viem dostať?
a ozaj to má zmysel, že sa to oplatí? lebo niekto akcie, čo som mal chuť využiť aj v minulosti vôbec neboli také výhodné ako sa javili a len ma to tak akoby znechutilo :roll:
maroon

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť