Pripoj sa k nám!
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Beton na zaklady

122 Príspevky
32 Užívatelia
0 Likes
102.8 K Zobrazenia
(@anonymous)
Príspevky: 374
Honorable Member Guest
Topic starter
 

Ahojte. Chcel by som sa poradit o tom, aky beton pouzit na zaklady. Ide o to ze projekt vravi jedno, majstri druhe a tretie so stvrtym sa tiez najde. Co ste pouzili vy a ake stym mate skusenosti ? Staci tam naozaj nahadzat aj velky kamen a preliat betonom ? Co ste dali do platne ? Jedna sa o zaklady rodinneho domu. Za rady vopred dakujem.

 
Publikované : 10/04/2013 1:13 am
(@anonymous)
Príspevky: 374
Honorable Member Guest
Topic starter
 

My sme davali beton 20-tku + do pasov sme davali vacsie kusy kamena aby sme to vyplnili.

 
Publikované : 13/04/2013 10:59 pm
(@anonymous)
Príspevky: 374
Honorable Member Guest
Topic starter
 

Na základy a aj deku postačuje betón triedy C12/15, pri väčších a viacposchodových stavbách sa môže dať C16/20, ak je to zložitá stavba, tak odporúčam dodržiavať triedu určenú statikom.

 
Publikované : 21/04/2013 2:37 pm
(@anonymous)
Príspevky: 374
Honorable Member Guest
Topic starter
 

Teraz som sedel z realizatorom a dohodli sme sa ze dame na pasy C12/15 a na dosku dame C20/25.. kvoli vystuzi dosky, ktoru robime na nasype (rada projektanta). vdaka za reakcie.

 
Publikované : 22/04/2013 9:23 pm



(@anonymous)
Príspevky: 374
Honorable Member Guest
Topic starter
 

preco c20/25 kvoli vystuzi ?

 
Publikované : 25/04/2013 12:19 am
(@anonymous)
Príspevky: 374
Honorable Member Guest
Topic starter
 

no bolo mi povedane ze vlhnuci beton s vystuzou musi byt najmenej C20/25 .. viac som neriesil..

 
Publikované : 25/04/2013 11:23 pm
(@anonymous)
Príspevky: 374
Honorable Member Guest
Topic starter
 

Taky beton do zakladov ? vsak to je plytvanie .. normalne by som tam dal najslabsie co lepi a nejake vacsie kamene sme do toho vzdy davali. Ved to je v zemi to nie su preklady.

 
Publikované : 15/05/2013 12:21 am
(@jurosz)
Príspevky: 3
New Member
 

Pokiaľ je v základoch výstuž, betón, kvôli vplyvu prostredia, musí byť minimálne pevnosti C20/25 (max. vodný súčiniteľ 0,6 a min. obsah cementu 280kg/m3)! V inom prípade bude výstuž podliehať korózii vplyvom karbonatácie (bola by tam úplne zbytočne).

 
Publikované : 22/05/2013 2:41 pm



zander
(@zander)
Príspevky: 321
Reputable Member
 

Pred tým než ušetríte nejakú tu stovku na triede betónu pozrite si toto video Trieda betónu v základoch - pozor na bezhlavé šetrenie. Myslím že tu naozaj platí - šetriť áno, ale nie bezhlavo 😉.

Z.

 
Publikované : 30/06/2013 11:51 pm
(@wilino)
Príspevky: 112
Estimable Member
 

Ahojte vsetci, moja segra si konecne doklepla vsetky papierovacky ohladom prepisu pozemku a podobnych veci a zaciname stavat. Idem jej s tym pomahat kedze jej manzel chodi pracovat do zahranicia tak poprosila mna ci jej zozeniem aj beton na zaklady a ine potrebne veci. Chcel by som sa na vas obratit s prosbou ci mi viete poradit aky beton treba do zakladovych pasov a zakladovej dosky? Staci C16/20-XO alebo radsej nejaky iny?

Dakujem:-)

 
Publikované : 08/09/2016 11:39 am
(@nicolas)
Príspevky: 94
Trusted Member
 

@wilino ten ktory si napisal by mal uplne stacit do zakladovych pasov a aj do dosky ale mala by to mat tvoja sestra napisane aj v projekte. Teda aspon nam to tam napisali aj kolko betonu budeme potrebovat a aj aky. Nema to tam aj ona pisane?

 
Publikované : 12/09/2016 12:36 pm
zander
(@zander)
Príspevky: 321
Reputable Member
 

Ja len doplním že to stačí pokiaľ nie sú základy vystužené. Pokiaľ sú základy vystužené, tak je tam potrebné zohľadniť ochranu výstuže a označenie už bude napr. XC2 + trieda betónu by mala byť vyššia (pre XC2 je napr. min. trieda betónu C25/30). Presné označenie betónu sa však dá určiť až po rozbore podzemnej vody a tiež podľa druhu základov. Napr. žumpa, základy vystavené obmývaniu, základy vystavené rozmrazovacím soliam a pod. tie všetky potrebujú špecifický betón. A @nicolas správne podotkol, že v projekte by to napísane malo byť.

Z.

 
Publikované : 12/09/2016 1:28 pm



(@wilino)
Príspevky: 112
Estimable Member
 

Nicolas vsak ona mi spominala ze tento co som pisal tak ten typ betonu tam ma napisany ale neboli sme si isty a este sme chceli vediet ci je aj nejaky iny a lepsi. Zaklady vystuzene nebudu, takze tym padom zacneme zhanat tento. Viete mi poradit nejake dobre betonarne?

 
Publikované : 12/09/2016 4:45 pm
(@nicolas)
Príspevky: 94
Trusted Member
 

@zander dobra poznamka, dobre si to doplnil 👍  @wilino tak pokial ma tento typ napisany aj v projekte tak nemas nad cim premyslat. Uz len najst nejaku dobru betonaren v ktorej budu mat aj dobre ceny aj kvalitny beton. V ktorom meste to ide stavat tvoja sestra?

 
Publikované : 13/09/2016 9:43 am
(@wilino)
Príspevky: 112
Estimable Member
 

Nicolas no bude stavat v jednej dedine blizko Levic. Tam poznas nejaku dobru betonaren? A ako sa pohybuje cenovo beton, vies cca? ci to je asi v kazdej betonarni inak, ze? A je to pravda ze to zalezi aj od vzdialenosti, plati sa vela za dopravu?

 
Publikované : 14/09/2016 1:26 pm
Stránka 1 / 9
Pripoj sa k nám!
Online užívatelia

 Žiadny člen momentálne prihlásený

Kategórie článkov:

Zo správ, aktualít, tém a inšpirácií :)..