Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

stavba domu

Projekty, stavebný zákon, stavebné konanie, a iné ..

stavba domu

od leonardo » Sob 18. Jan 2014 19:02:17

Zdravím, nemá mi kto poriadne poradiť v tejto veci tak sa obraciam na vás s otázkou. Keď chcem stavať rodinný dom, čo všetko na to potrebujem? Na aké papierovačky mám myslieť, aby som nezabudol pri tom celom zhone okolo toho? Dík
leonardo

Re: stavba domu

od zander » Ned 19. Jan 2014 23:04:19

Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že určite bude potrebná dokumentácia pre stavebné povolenie a vlastnícky vysporiadaný pozemok. Pred podaním žiadosti je dobré obehnúť si všetky dotknuté úrady (siete - voda, elektrika a pod., cesty, pozemkový úrad a iné) a žiadať od nich vyjadrenia k plánovanej stavbe (k dokumentácii pre stavebné povolenie).
:idea: Poväčšine im k týmto vyjadreniam stačí ukázať situáciu osadenia stavby a plánovaných sietí, alebo projekt konkrétnej prípojky. To znamená, že sa to dá vybavovať priebežne, už počas spracovania dokumentácie pre stavebné povolenie u projektanta.

Konkrétne pre každého investora, by som odporučil vziať si predbežnú situáciu osadenia a zbehnúť na stavebný úrad, kde presne povedia od koho budú potrebovať vyjadrenie. Je to najjednoduchšie a človek dostane konkrétne noty ;).. oni majú najlepší prehľad o lokalite.
Mail : info@stavba-az.sk , www.projekt.stavba-az.sk
Obrázok užívateľa
zander

od lackoo97 » Uto 21. Jan 2014 12:12:37

a chceš si to stavať sám, alebo to budeš riešiť firmou?
lebo keď sa rozhodneš pre dom na kľúč, tak firma ti vybaví aj všetky papierovačky s tým spojené
lackoo97

od leonardo » Ned 26. Jan 2014 13:53:09

Určite to chcem riešiť cez firmu, bohužiaľ ešte neviem cez akú. Pozemok mám, na projekte sa pracuje a teraz by som chcel vedieť čo ďalej.
leonardo

od lackoo97 » Uto 28. Jan 2014 13:30:02

leonardo píše:Určite to chcem riešiť cez firmu, bohužiaľ ešte neviem cez akú. Pozemok mám, na projekte sa pracuje a teraz by som chcel vedieť čo ďalej.

a z akého si mesta? firma napríklad z Blavy ti nepôjde stavať niekam napríkla do Levoče :)
lackoo97

od leonardo » Pia 31. Jan 2014 20:00:59

Tak určite by som si nezavolal z Blavy, keď bývam pri Košiciach :-) Takže potrebujem firmu odtiaľto z východu.
leonardo

od pet1972 » Sob 01. Mar 2014 20:41:04

- projekt na stavebné povolenie (minimálne) - časti: architektúra, zdravotechnika, statika - minimálne posudok, elektro - prípojka, vnútorné riešenie, bleskozvod, vykurovanie, požiarna ochrana

- vyjadrenie od správcov sietí - elektro, požiarnici, plynári, vodári

- ideálne je mať aj zmluvy o pripojení na plyn, vodu, elektrinu a kanalizáciu

- žiadosť o stavebné povolenie (tam je ináč uvedené čo všetko treba ;) )

- ideálne je obehať susedov s projektom a vypýtať si od nich písomný súhlas so stavbou (urýchli stavebné konanie)

- rozpočet stavby s cenníkovými cenami + slepý rozpočet, ktorý sa rozpošle firmám k naceneniu (nenechávať to na firmy, nakoľko potom sa nedá porovnávať, niekto vynechá to, iný zas ono)

- dohodnúť si dopredu nezávislý stavebný dozor (upozorňujem, nie nejakého suseda, čo všetko videl a všetko vie, ale oprávnenú osobu na vykonávanie stavebného dozoru s pečiatkou)
EUROPANEL®
pmtools.wbl.sk
pet1972

od robko » Uto 01. Apr 2014 17:42:03

tka skus napr. poslat nejku ponuku alebo zavolať
" hedostav.sk/sk/sluzby/stavebna-firma-kosice " alebo " boborke.sk/sluzby "
obe su v KE ale je ich vela tak len sa rozhodnut
robko

od Martina24 » Uto 24. Okt 2017 11:59:33

Prečítaj si článok http://stastnedomy.sk/inziniering-od-stastnych-domov-co-vsetko-zahrna/.A ako bolo už spomenuté zbehni na príslušný stavebný úrad,to nikdy nie je na škodu.
Martina24

od rikko » Str 15. Nov 2017 19:28:25

No tymto si teraz vsetkym prechadzam, pevne nervy na vsetko!
Obrázok užívateľa
rikko

Ďalší

Späť na a.) Oficiality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť