Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od stancuch » Uto 05. Jún 2018 9:57:31

Dolezite veci su spotreba paliva, schopnost vykurit dom, cize efektivita a ucinnost a samozrejme potom komfort, o ktorom tu uz bolo pisane, aj ked mnohi hovoria, ze komfort by nemal byt klucovy ani nic take, ale mnohi nan prizeraju, lebo predsa clovek nechce byt otrokom svojho kurenia, no nie? :roll: :lol:
Obrázok užívateľa
stancuch

od vaqil » Štv 07. Jún 2018 9:17:15

podľa mňa keď už dnes sa na to pozerám trochu inak ako pred nejakým mesiacom... tak podľa mňa splyňovací kotol na drevo je dobré riešenie... ktoré vydrží roky a dokonale plní svoju funkciu... že vykúri všetko ako treba... bez problémov... len ako som sa dozvedel aj z diskusie tu tak veľa urobí to aby bol kotol na začiatku zapojený podľa odporúčaných zapojení od výrobcu... aby nenastali nejaké problémy, aby ten kotol fakt zbytočne netrpel..
Obrázok užívateľa
vaqil

od dufi » Pon 11. Jún 2018 13:55:01

tak ale zase to je vec, ktorú by už mal potom riešiť dodávateľ nie? predsa len si to nebude zapájať sám :D teda aspoň dúfam, veď to je normálne, obyčajný laik by si s tým asi len ťažko poradil :shock:
dufi

od marcas » Uto 12. Jún 2018 16:05:46

to si neviem predstavit, ze by si to niekto zapajal sam, to ani keby mal stastie sa mu to nepodari za prve a za druhe je to zbytocny risk. ked je kotol zle zapojeny tak zbytocne trpi tak naco vsak. normalne sa to da vybavit, ze bud ta firma, od ktorej mas kotol ma nejakych vlastnych ludi na zapajanie alebo ma na to nejakych externych ludi ale sameho by ta to isto nenechali nikde zapajat ;)
Obrázok užívateľa
marcas

od vaqil » Str 13. Jún 2018 11:29:24

je veľa ľudí, ktorí si na to trúfnu sami... to o takých by som ti vedel rozprávať a dovolím si povedať, že ich je ako maku... ale o tom som nechcel... tebe by malo záležať na tom, keď niečo takéto riešiš aby proste bol kotol aj dobre zapojený aj nastavený aj všetko... to je tvoja povinnosť sa na toto informvoať...
Obrázok užívateľa
vaqil

od fulol » Štv 14. Jún 2018 15:57:03

Aj ja som sa k nim mohol zaradit pred dakym casom ale nieekdy je treba aby nam ludia co s tym maju skusenosti poskytli taky iny pohlad ten ktory je realny aby sme vedeli akym smerom fakt ist co je vhodne :Up:
Obrázok užívateľa
fulol

od spolko » Pia 15. Jún 2018 9:15:12

prečo sa rozhodujete či kotol? veď sú aj iné možnosti nie? ktoré sú aj komfortnejšie nie??
spolko

od marcas » Pon 18. Jún 2018 8:13:07

spolko píše:prečo sa rozhodujete či kotol? veď sú aj iné možnosti nie? ktoré sú aj komfortnejšie nie??

komfortnejsie? nemyslim si, ze nejake riesenie je komfortnejsie, a myslim, ze treba prizerat sa na efektivitu tiez a nie len na komfort, vsetko to ide spolu ruka v ruke a treba na to mysliet ;)
Obrázok užívateľa
marcas

od vaqil » Uto 19. Jún 2018 17:06:15

spolko píše:prečo sa rozhodujete či kotol? veď sú aj iné možnosti nie? ktoré sú aj komfortnejšie nie??

komfort si asi každý musíme zvážiť... lebo každý sme iný... iné nároky, požiadavky... proste v tomto smere je to u každého inak... ale hlavné je to aby sme pozerali na svoje veci... čo pre nás pre náš dom bude to pravé... aby to vyhovovalo... aby vykúrilo a hlavne aby s tým kúrením neboli problémy... ba práve naopak...
Obrázok užívateľa
vaqil

od spolko » Str 20. Jún 2018 9:25:58

ale komfort vnímam tak, že je tiež veľmi dôležitý, ja nechcem byť otrokom svojho kúrenia, že bude to závislé odo mňa, že každú chvíľu budem musieť tomu kotlu venovať pozornosť a niečo riešiť udržiavať, preto premýšľam nad tým ako to spraviť aby to bolo ok z každej strany aj z komfortnej aj z efektivity :?
spolko

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 2 hostia