Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Co na okna? - Rolety alebo zaluzie?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Re: Co na okna? - Rolety alebo zaluzie?

od leon » Štv 17. Máj 2018 9:31:11

vaio píše:perlon praveze projekt uz mame hotovy. architekt sa nas aj pytal, ci chceme nejaku tieniacu techniku ale povedali sme mu, ze zatial nie no teraz zistujem, ze to bola chyba a ze by sme nieco zvolili. ale mam to zistene, ze tie do prekladu sa daju aj dodatocne do projektu nakreslit alebo mozno bude aj stacit, ked sa s majstrami dohodnem. v tom nevidim az taky problem. a kolko vas vysli? pamatas si este aspon priblizne cenu?

opko vdaka za odpoved.

leon od koho ich prosim mate? kto vam ich montoval?

montovala nam ich firma MAMON z Bratislavy, kedze u nich sme si rolety vybrali a bolo to asi take najrozumnejsie lebo v okoli Jablonca nie je ziadna takato firma, takze sme sa rozhodli zajst do Blavy. no rolety su znacky Isotra. myslim, ze asi aj poznas. oni su velky vyrobcovia tieniacej techniky:)
Obrázok užívateľa
leon

od miladria » Pon 21. Máj 2018 9:48:35

AnezkaTomasova píše:Ahoj, tak k tejto téme by som pridala svoju osobnú skúsenosť. Mali sme vnútorné žalúzie a ich čistenie bola katastrofa. Mali sme aj vonkajšie rolety a ich čistenie bola ešte väčšia katastrofa - prach, hmyz, všetko dohromady... Teraz máme okná trojsklo - žalúzie vnútri okna a je to na nezaplatenie! Možno to nie je také moderné ako vonkajšie rolety, ale nad ničím iným by som už nikdy neuvažovala :)

pekny den prajem ;) rada by som sa spytala na tie zaluzie, ktore mate. mna by zaujimalo, kolko vas taketo nieco cca stalo a co v tom pripade, ze sa vam roztrhne nejake lanko na tych zaluziach. ako sa to potom riesi? to budete musiet cele okno vymenit, alebo sa to da nejako opravit? za odpoved dakum :)
miladria

od AnezkaTomasova » Pon 21. Máj 2018 12:33:57

miladria píše:
AnezkaTomasova píše:Ahoj, tak k tejto téme by som pridala svoju osobnú skúsenosť. Mali sme vnútorné žalúzie a ich čistenie bola katastrofa. Mali sme aj vonkajšie rolety a ich čistenie bola ešte väčšia katastrofa - prach, hmyz, všetko dohromady... Teraz máme okná trojsklo - žalúzie vnútri okna a je to na nezaplatenie! Možno to nie je také moderné ako vonkajšie rolety, ale nad ničím iným by som už nikdy neuvažovala :)

pekny den prajem ;) rada by som sa spytala na tie zaluzie, ktore mate. mna by zaujimalo, kolko vas taketo nieco cca stalo a co v tom pripade, ze sa vam roztrhne nejake lanko na tych zaluziach. ako sa to potom riesi? to budete musiet cele okno vymenit, alebo sa to da nejako opravit? za odpoved dakum :)

Dobrý deň, bohužiaľ presnú cenu si nepamätám, okná majú už cca 10 rokov :) Ale boli z tých drahších. Zatiaľ fungujú bezchybne, nič sme nemuseli meniť, nič sa neutrhlo ani nezlomilo. A žalúzie sa dajú ľahko vymeniť, určite kvôli tomu nemusíte meniť celé okno :)
AnezkaTomasova

od miladria » Str 23. Máj 2018 15:19:47

AnezkaTomasova píše:
miladria píše:

Dobrý deň, bohužiaľ presnú cenu si nepamätám, okná majú už cca 10 rokov :) Ale boli z tých drahších. Zatiaľ fungujú bezchybne, nič sme nemuseli meniť, nič sa neutrhlo ani nezlomilo. A žalúzie sa dajú ľahko vymeniť, určite kvôli tomu nemusíte meniť celé okno :)

skoda, ze si cenu uz napamatate. no prekvapili ste ma tym, ze uz ich mate tak dlho. myslela som si, ze to je len teraz nejaka novinka na trhu. no skusim sa na to spytat, ked budeme riesit okna. dakujem zatial:)
miladria

od vaio » Pia 25. Máj 2018 10:51:40

leon samozrejme, ze poznam tohto vyrobcu. ich som si ako prvych pozeral co maju v ponuke, lebo som na nich pocul vela pozitivnych osobnych skusenosti. a ty si dalsi v poradi ;) teda predpokladam, ze ste s nimi doposial asi nemali ziadne problemy, ci?
Obrázok užívateľa
vaio

od leon » Pon 28. Máj 2018 12:24:12

vaio píše:leon samozrejme, ze poznam tohto vyrobcu. ich som si ako prvych pozeral co maju v ponuke, lebo som na nich pocul vela pozitivnych osobnych skusenosti. a ty si dalsi v poradi ;) teda predpokladam, ze ste s nimi doposial asi nemali ziadne problemy, ci?

vobec sme s nimi doposial nemali ziadny problem. a verim tomu, ze ani ziadny nebudeme mat!! ak sa rozhodnes pre nich tak si myslim, ze spravis najlepsie :):)
Obrázok užívateľa
leon

od vaio » Str 30. Máj 2018 11:01:34

vdaka ti leon za vsetky spravy a za cas, ktory si tu kvoli mne musel stravit. a ak isto dakujem aj vam ostatnym, ktori ste mi tu radili! kedze sme sa rozhodli, pre tie rolety do prekladu, tak vas tu uz viac nebudem otravovat. povedali sme to uz aj architektovi, takze nam to da aj do projektu. pevne verim, ze sme sa dobre rozhodli!!
Obrázok užívateľa
vaio

od simpson » Štv 07. Jún 2018 9:41:24

Jednoznačne odporúčam vonkajšie rolety!!! Nie je lepšieho tienenia ako toto! Majú aj bezpečnostnú funkciu a vyzerajú na oknách dobre :Up: :Up:
Obrázok užívateľa
simpson

od slivka15 » Str 13. Jún 2018 13:31:05

@simpson a ktoré presne na oknách máte? Máte ich na všetkých alebo len na niektorých? Mohol by si mi sem pridať aj fotky? Na googli som pozerala také domčeky s vonkajšími roletami a je to pekné. Lenže my sme to nedali a teraz to ľutujeme. Zistili sme, že tieniť je potrebné a teraz nevieme, čo dodatočne tam máme dať. Budú sa dať aj tieto dodatočne domontovať? Čo myslíš?
Obrázok užívateľa
slivka15

od simpson » Pia 15. Jún 2018 12:01:11

Slivka15 my máme presne tieto: http://www.isotra.sk/vonkajsia-roleta-admira#photo[4301]/4/. Dali sme ich na všetky okná okrem veľkého otváracieho obývačkového. Na to nám viacerí odborníci povedali, že by to bolo zbytočné a že by to ani nevyzeralo moc pekne. Tak sme poslúchli :) A už ste začali stavať? Veď to ešte môžeš zmeniť, síce nie v projekte ale keď stavbárom povieš, tak oni ti ich tam namontujú. To by nemal byť problém
Obrázok užívateľa
simpson

PredchádzajúciĎalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia